“Cep”te spam!

Takip edenler bilir spam mailler çokça konuştuğumuz bir konu. Dikkat edin; spam maille alakalı her yazı: bu tarz maillerin sınırlarını zorlaması, kendini aşması sonucu kaleme alınmış. Her yazıda spamcilerin üretkenliklerine biraz daha şaşırmıştık.

Sıkı durun! Spam mailler artık spam sms oldu! Ne mutlu bizlere artık hiç bir eksiğimiz kalmadı. Ben hala olayın şokundayken sizlerle mesaj kutuma 2 günde 5 kere düşen (Buradan tuttuğu anlaşılıyor) kısa mesajı paylaşayım:

.

Butun awea abonelerine teşekkürlerimizle!bu mesaji 10 avea abonesine yolla 24 saat icinde hattina 50 kontor yuklensin.Bilgi için AVEA 500

Yaa işte böyle. SMS’e hiç dokunmadım. Belki içinizde karşılaşanlarınız olmuştur. Galiba bu spam olayı bizde biraz psikolojik yer etti. Yani biri bu SMS’i ciddiye almayacağımı bile bile 5 kişiye gönderip bu spam trafiğine katılmamı ısrar ediyorsa, burada bildiğimiz spam maillerden ayrı bir durum var demektir.

Bir kere mail ücretsizken, SMS ücretli. Sonra maili inandırıcı şekillerde yollamanın bir çok yolu varken sms de kesinlikle yok. Dahası bunun yollayana da zırnık faydası yok.

Boş işlerle uğraşmayı ne kadar da çok seviyoruz. Değil mi?

Ömer Faruk Kocaağa

Okumakla meşgul olan yazar, sopayla kovalanıp yazı istenmesi üzerine ürküp 1-2 yazı yolladı, akabinde de yazar kadrosuna dahil oldu. Genelde toplum konularına eğilen bu yazar, ara sıra siz nadide okuyucuları güldürmeye çalışsa da, biz onu umutsuz vaka olarak görüyoruz. Çekinmeden yazdığı için dili biraz sansürleniyor ama yazıları sitemize ayrı bir renk katıyor.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. victory dedi ki:

    Bana da birkaç kere geldi son günlerde. Bu fikri bulan gizli kahramanın neyi amaçladığını merak ediyorum.