Hakkımızda

Members of the magistrate of The Hague, Jan de Baen, c. 1682

In English: About Us.

Yazarız, çizeriz, seslendiririz, çekeriz; düzenler, süsler yayınlarız. 2 Ağustos 2005’ten beri internet aleminde sorumlu yayıncılığın temsilcisiyiz.

Opereyşın’ın Anlamı

opereyşın
isim İngilizce operation

Opereyşın, İngilizce operation kelimesinin Türkçe okunuşu. Bu kelime; dizi eylem, faaliyet gibi anlamlara geliyor. Yaptığımız işe de uyuyor değil mi?

Manifestomuz

Opereyşın’ın yayın çerçevesini, şu 5 madde belirler:

1. Opereyşın, kaliteli ve özgün içeriğiyle, Türkçe internet içeriğinin artmasına ve gelişmesine destek olmak amacıyla kurulmuştur.
2. Opereyşın’da çalıntı içerik yayınlanmaz. Etik kurallarına uygun şekilde, alıntı ve çeviri içerik yayınlanabilir.
3. Opereyşın’ın bütün içeriği çocukların gelişimine uygun olarak hazırlanır.
4. Opereyşın’da; siyasal, dinsel, ağır teknik detay içeren içerikler öncelenmez.
5. Opereyşın’ın bütün yayın ekibi ve ziyaretçileri, Kullanım Şartlarına uymak zorundadır.

Sık Sorulan Sorular

Nasıl yapıyorsunuz?
İnternetin kuytu köşelerinde gözlerden uzakta kalmış kaliteli içerikleri buluyor, bunları Çeviri Grubumuzla Türkçe’ye çevirip yayınlıyoruz. Özgün İçerik Grubumuz ise harika orijinal yazılar hazırlıyor. Ortaya tadından yenmeyecek bir karışım çıkıyor. Biz buna Opereyşın diyoruz.

Sitemizde yayınlanan ilk yazımıza şu adresten ulaşabilirsiniz.

Kimler hazırlıyor?
Opereyşın’ı, yazarak eğlendiklerini iddia eden bir grup hazırlıyor. Kendilerine Yazar & Çizer Takımı diyorlar.

Nasıl takip edebilirim?
Bunun bir kaç yolu var: Tavsiye edeceğimiz yöntem, RSS Feedlerimize (Nedir?) abone olmanız. Opereysin.com’da yayınlanan yazıları içeren RSS Feed’imize buradan, yorumları içeren RSS Feed’imize ise şuradan ulaşabilirsiniz. RSS Feed’imizi, Feedburner üzerinden de takip edebilirsiniz.

Bunun dışında, sitemizde yayınlanan yazıların, Opereysin Mektubu servisimizle mail adresinize gönderilmesi de mümkün. Yazılarımız (ve daha fazlası) Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarımızda da duyuruluyor.

Bir yazınızı sitemde aynen yayınlayabilir miyim?
Aynen yayınlamaya karşıyız. Ancak kaynak belirtmek koşuluyla herhangi bir yazımızın bir bölümünü alıntı olarak kullanabilir, beğendiğiniz yazılarımızın bağlantılarını sitenizde yayınlayabilirsiniz.

İçeriğiniz hangi yaş gruplarına uygun?
Opereyşın, her yaş grubuna uygun bir içerik hazırlamaya çalışıyor. Yazılardan karikatürlere, yorumlardan yazılarımızda yer alan bağlantılara kadar sitemizde karşınıza çıkabilecek bütün içerik, bu hassasiyetle hazırlandı. Bu çabamızı, hazırladığımız Ebeveyn Rehberi‘nde de vurguluyoruz.

Ben de katılabilir miyim?
Ne yazık ki, şu an için yeni katılım kabul edemiyoruz.

Size nasıl ulaşabilirim?
Sitemiz hakkındaki tavsiye ve eleştirileriniz bizim için çok önemli. Aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş yapacağız:

    Adınız (gerekli)

    Eposta Adresiniz (gerekli)

    Konu

    Mesajınız