Spamde son nokta!

Aşağıdaki gibi bir spam ulaştı elime. Hani yüzlerce türünü gördük ama böylesine ilk defa rastlıyorum. Yine gündemi takip etmiş spamciler. Aman böyle bir mail gelirse inanmayın, inanmamanın ötesinde sakın söylediklerine inanıp başkalarına da göndermeyin. Malum internet aleminde böyle saçma haberler kolayca yayılıyor. (“Hemen 1 kişiye yollamazsan kafana saksı düşecek” vb). Bir de spami yollayan 1 günde 65000 üye sayısına ulaşan (!) forumun da spam yapmama gibi katı (!) bir kuralı var. (Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu modu)

Bütün imla hatalarıyla beraber yapıştırmadır. Site adresi metnin içinden silinmiştir. Adı geçen haber sitesinin adı da Haber sitesi olarak yer almaktadır.

Haber sitesi Haber ekibi e-mail haber bildirim servisi

Türkiyeyi artık sanal alemde de İstemiyorlar
Daha önce de bir çok torrent sitesinin isim hakkını hiç uyarısız hukuki olmayan
yöntemlerle ellerinden alan Godaddy Firması şimdide www……net adlı Türk forum sitesinin domainini yine hukuki olmayan yöntemlerle ….forum kullanıcılarının elinden alındı.
Yöneticilerle yaptığımız görüşme sonucu ulaştığımız bilgiler bizleri gerçekten korkutmuştu.

Haber sitesi : Acaba size neden kapatıldığına dair bir belge yada sözlü olarak uyarı belirtn tebligatlar geldi mi ?

…forum Yönetimi : Hayır zaten bizi şaşırtan da bu oldu daha yeni açılan bir forum burası domaini satın lalaı henüz bir hafta olmuştu biz reklamlarımız sayesinde epey bir kullanıcı sayısına ulaşmıştık domaini satın aldıktan 1 hafta sonra sistemimizde 65.300 adet ziyaretçi(henüz üye olmayan kişiler) sayısı vardı. Sonra bu ziyaretçilerimiz hepsi birden üye olmaya başladılar ve sisteme girdiklerinde forumlarda en doğal hakları olan hoş geldiniz bölüme mesaj yazarak başladılar. Bunların neticesinde ertesi gün bir saldırı ile karşı karşıya kaldığımızı anlamıştık ama Sunucumuzu Refreh yaptıktan sonra her şeyin düzelmesi gerekiyordu.Ayrıca her ihtimale karşı yedeklerimizi alıyorduk.Ertesi gün sitemiz yine açılmamıştı.Biz sadece sorun olduğunu bu yüzden açılmadığını düşündük. maillerle irtibat kurmaya çalıştık sorunu sorduk sitemizin açılmadığını sorunların bizden kaynaklanmadığını sunucuların normal şekilde çalıştığını belirttik.Bize gelen cevap mailinde şunlar yazıyordu.
“Sitenizin isim hakkı domain adı satın alınmış ve kapatılmıştır.”
Gerekçe olarak gösterilense daha da komikti.
“Sitenizde aynı gün içerisinde gerçekleşen 65.00 dolaylarındaki mesajlaşma dolayısıyla tehlike olabileceği durumunu değerlendirdik ve domaininiz kapatılmıştır.”

Haber sitesi : Peki bu durumdan sonra ne yaptınız?

..forum : Tabi durum böyle olunca bizde sorunun bizlerin bu sorunu aşamayacağını anladık ve durumu avukatlarımıza taşıdık bunların sonucunda görüşmeler hala devam ediyor.Sitemiz 10 gün boyunca kullanıcılarımıza hizmet veremiyordu.Ama artık gelişen olumlu sonuçlar neticesinde artık sitemiz aktif hale geldi.Bize destek verenlere gerçekten çok teşekkür ediyoruz.

Haber sitesi : Buradan tüm Türk İnternet kullanıcılarına vermek istediğiniz bir mesaj var mıdır ?

… Forum : Evet tabii ki buradan tüm internet kullanıcılarına şunu söyleyebilirim. Bizleri gerçek hayatta istemedikleri gibi artık gücümüzün artmasından dolayı “Türkleri sanal alemde de istemiyorlar.”Bu yüzden bize olan desteklerini artırmalarını ve sitemiz tekrar açıldığında sizler aracılığıyla bu haberi duyduklarında Sitemizin bu kötü durumunu tüm Türk internet kullanıcılarına duyurup.Bize öncekinden daha fazla yardımcı olmalarını istiyoruz.Bilindiği gibi artık günümüzde en etkili ses duyurma şekli internet ve maillerdir.Sizlerden de ricamız bunları mail yoluyla kullanıcılarınıza duyurmanız ve sizden bu maili alan değerli vatandaşlarımızın da tüm tanıdıklarına bu haberi duyurmalarıdır.Son olarak , bu yabancı domain firmalarının yaptığı bu uygulamanın son bulmasını ancak birleşerek son buldurabiliriz Bizim bu çağrımıza cevap verip.Bize destek olup bu acılarımızı paylaşımlarıyla destekleyecek olan tüm üyelerimize teşekkür ederiz.Sitemizin tüm database bilgilerinin kullanımı yasaklandığından dolayı yeniden sıfırdan başladık.Ama biliyoruz ki eskisinden de daha güçlü olacağız.Bunun için sizlerinde desteklerinize çok teşekkür ederiz.Tüm Türk halkına sağlıklı mutlu günler dileriz

Evet sevgili Haber sitesi okuyucuları biz onların bizden istediği desteği maillerle bu haberi sizlere duyurduk.Şimdi sıra sizde tüm desteklerinizi.Bu her şeye sıfırdan başlayan foruma destek vererek tanıdıklarınıza duyurarak en büyük Türk forumu değil dünyadaki en büyük forumu kurma şansını duyurmalısınız.Bu büyük oluşumda desteklerinizi geciktirmeden ulaşmak için www…..net adresine gidip üye olarak ve tüm bilgilerinizi paylaşarak sağlayabilir ve tanıdığınız tüm vatandaşlarımıza mail ile bildirerek onlarında bu büyük oluşum içinde bulunmalarını sağlayabilirsiniz.Hepinize mutlu günler hep iyi haberler almanız dileğiyle iyi günler
Haber sitesi Haber ekibi

İbrahim

Hekim. Yazar, beğenirse çevirir, kod yazarak eğlenir. 2002'den beri internette yazıyor.

Sevebilirsin...

4 Yanıt

 1. enderr dedi ki:

  eheheheh bi de üşenmeyip yazmış adamlar bunu ya helalll!!!!!

 2. victory dedi ki:

  Bu mail Microsoft Corporation (Türkiye) tarafından hazırlanmıştır. Okunduktan 10 dk. sonra en az 10 kişiye göndermeniz gerekiyor.Eğer göndermezseniz sizin e-posta hesabınız otomatik olarak kullanılmayanlar arasına alınıp kapatılacaktır.Bunu yapma amacımız, kullanılmayan e-posta adreslerinin kapatılmasıdır.Bu işlem bittikten sonra Hotmail hesabınızın kapasitesi 2.GB’a yükselecektir.

  Bu da yine o spamlerden. Yapmayın canım kardeşlerim, alet olmayın bu spamcilere.

 3. ömer dedi ki:

  ohaaa diyorum başka bişi demiorum ulan bu mail bana ulaşsa nolur bide onla mı uğraşacam..beheey sapıttı bunlar iyice..

 4. opereysin dedi ki:

  n43030@yahoo.com adresinden gelen bir spam. Dikkat edin de zip dosyasını açmayın.

  ID: 18258
  Password: gtctutpoq

  Message is attached.

  Best Regards,
  Secure Message Service,
  Yahoo.com