İstanbul’da hava durumu

Meteoroloji işlerinden yapılan açıklamaya göre, hava durumunun gelecek birkaç gün içinde şu mival üzre seyredeceği tahmin edilmektedir. Bilgilenmenizi ve dahi önlemlerinizi imkanlarınız dahilinde almanızı tavsiye eder, sizi meteoroloji haberlerinden sorumlu arkadaşımıza yönlendiririm:

Evvet sayın okuyucular. Birkaç gündür Trakya’da ve yurdun büyük bölümünde etkisini gösteren soğuk hava dalgalarını ve kar yağışlarını mercek altına alıyoruz. Yaslanın arkanıza.

Meteorolojinin günler öncesinden yayınlamış olduğu uyarılar sebebiyle, son yılların en yoğun kış soğuklarına hazırlıklı yakalanan İstanbul’u sıcak günler mi bekliyor?

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgalarının, Sibirya’dan ve Yakutistan Özerk Cumhuriyeti’nden gelen rüzgarlarla, Çarşamba günü öğlen saatlerinde Çemberlitaş mevkiinde çarpışabileceği tahmin ediliyor. Bunlara, aynı saatlerde Alpler üzerinden geleceği tahmin edilen soğuk rüzgarları da eklersek, İstanbul bir 10 gün daha kar yağışı altında kalabilir. Yetkililer, vatanaşlarımızı dikkatli olmaları ve kayak yaparken oturdukları tahtalara zincir takmaları konusunda uyarıyorlar.

Yine aynı satlerde Kanarya Adaları’ndan gelen okyanus esintileriyle, Suudi Arabistan’dan gelen çöl sıcakları, Çad Gölü civarında birleşip soğuyarak yurdumuzu güneyden vurabilir.

Bu şartlar sebebiyle İstanbul’da yükseköğrenim kurumlarının gelecek hafta da eğitime ara vereceği açıklandı.

Bu arada yaklaşık 20000 köy yolunun ulaşıma kapandığı ve İstanbul’un köylerine kurtların indiği söylentiler arasında.

– Nasıl abi becerebildim mi?
– Aferin olm iyi oldu. Yannız yurdun tamamını değil, sadece buralarını mercek altına aldın.
– Hadi ya. Olmamış mı yani?
– Olmuş olmuş. Sobayı getir de ısınalım, donuyorum.

İbrahim

Hekim. Yazar, beğenirse çevirir, kod yazarak eğlenir. 2002'den beri internette yazıyor.

Sevebilirsin...