Askere Yapılan Korkunç Şaka

Askere Yapılan Korkunç Şaka

Sevgili Hakkuş,
Mektubunu aldım. Gelmesi ne denli sevindiriciyse de okuduklarım o denli üzücüydü. Demek asker gittiğinden beri çavuşun size, özellikle de sana yapmadığı kalmamış. “Suçum olsa yanmam” diyorsun. Sana inanıyorum dostum, olur olmaz seni dövdüğüne göre… Yazdığın gibi o herif asker ocağına yakışmayan sadistin teki… Sen sivilken ağzına kötü söz almazdın. Adamın beşiğinden mezarına kadar nesi varsa içinden sövdüğüne göre gerçekten çok sinirlenmişsin. Ama haklısın, ben de olsam ondan nefret ederdim. Oysa hepiniz aynı vatanın evladısınız. Neden ayırım yapıp en ağır işleri sana yaptırıyor ki?.. Senin gibi aklı başında, sorumluluklarının bilincinde olan insana böyle davranmak için çok adi birisi olmalı. Zaten “adinin teki” demişsin. Neyse Hakkuş, vatan borcu bu… Her şeye, insanlıktan uzak olan çavuşuna bile katlanıp vazifeni yerine getirmelisin. Sen yine elinden geldiğince iyi asker olmaya çalış. Beni de mektupsuz bırakma. Mektupları dışardan yollamakla iyi ediyordun. Çavuş iti okursa bir de mektuplar için dayak yersin sonra…
Özlemle gözlerinden öperim.
Dostun Recai

Ulan Recai iti,
Ben sana ne zaman mektup yazdım da o Allah’ın belası mektubu gönderdin? Mektuplarımızın okunduğunu bildiğin için bu adiliği yaptın di mi köpek? Senin yüzünden gül gibi çavuşumun bana yapmadığı kalmadı. Tonla dayak, bir hafta da hapis cezası yedim. Çavuş beni bölüğün önüne çıkarıp “KARŞINIZDA ORDUMUZUN EN ŞEREFSİZ ASKERİ DURUYOR.” dedi. Ne dediysem, senin nasıl adi bir yaratık, mektubunun da o eşşek şakalarından biri olduğuna inandıramadım. Bir daha mektup falan yazma. Zaten ilk izne gelişimde ellerini un ufak edeceğim. Birkaç yıl eline kalem alamayacaksın. En kısa zamanda başına bir kaza gelmesini, sürüm sürüm sürünmeni dilerim.
Hakan

Merhaba Hakkuş,
Yanında olamadığım, sorunlarını ve acılarını paylaşamadığım için kahroluyorum. Mektuplarını okudukça içim kan ağlıyor. Manyak çavuş iyice azdı ha… Vay sadist vay… Bir de adam bilip çavuş yapmışlar. Böylelerinin eline hiç yetki vermemeli… Sonra ne oldum delisi oluyorlar. “Sivil olsam yapacağımı bilirdim” diyorsun. Haklısın Hakkuş. Sinirlerine hakim ol… Askerlikte üste saygısızlık olmaz. Adama askerliği bitirtmezler vallahi… Uyma o hayvana dostum. Zor ama sayılı günler gelir geçer. Buralar bildiğin gibi… Eksikliğini hep hissediyoruz. En güzel günler seninle olsun.
Kardeşin Recai


Recai denen hayvan,
Lan sana hayvan demek iltifat, hayvanlara hakaret olur. Oğlum sen çıldırdın mı? Çavuş fıttırdı… “Yazmadım komutanım” diyorum, yemin billah ediyorum dinlediği yok. Ah ulan eşşoğlueşşek yaktın beni… Askerliğim şimdiden bir ay uzadı. Her gece tuttuğum 8-5 nöbetleri, günde yalnız başıma tam teçhizat 20km koşu, iki çuval ıspanak ayıklamak gebertiyor beni. Yeter artık Recai!.. Şakanın çıkacak suyu muyu kalmadı. Cımcılık oldu. Bu gidişle biraz zor ya, izne gelirsem kendine kaçacak delik ara. Bütün kemiklerini kıracağım.
Allah belanı versin.
Hakan

Hakkuş’cuğum,
Yooo, yazdıklarına inanamıyorum. Bu kadarı da olmaz ama… Artık o şerefsiz çavuşun sana yaptıklarını insan yapmaz. Nedir bu eşşoğlueşşeğin sana çektirdiği? Yani afedersin ama insan sokaktaki uyuz ite bile daha iyi daha merhametli davranır. Bak Hakkuş, sakın benden gerçekleri saklama, yoksa görevden mi kaytarıyorsun? Eninde sonunda ikiniz de bu vatanın evladısınız. Böyle yapması için ya kafadan sakat ya da soysuz olmalı. Ne diyeyim Hakkuş? Sabredeceksin.
Can dostun Recai

Recai soysuzu stop!
Sayende askerliğim bitmeyecek stop!.. Firar ettim stop!.. Seni parçalamaya geliyorum stop!..

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. boshvermish dedi ki:

    😀 çok manyak bir yazı stop