Evet Houston söz sende…

NASA, Discovery uzay gemisinden canlı yayın yapıyor. Bu yayını yapmaları için Yahoo! firmasıyla el sıkışan NASA yöneticileri, 12 günlük görevin kesintisiz olarak internetten seyredilebileceğini belirtiyorlar.

Yahoo’dan Scott Moore “İnternette vakit geçirmeyi sevenler, uzay gezisinden de hoşlanacaklar. Biz çok büyük bir ilgi olmasını bekliyoruz.” diyor. Bir bakıma uzayın, internet alemini ne kadar ilgilendirdiği de ölçülmüş olacak.

http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/ adresinden ulaşılabilecek NASA TV sitesinde 2 tercih seçeneği mevcut: Canlı yayın Windows Media Player ile veya RealPlayer ile seyredilebiliyor. Media Player ve Real Player’ı kullanarak yayını seyredebiliyoruz, Real Audio ile yayını dinlememiz de mümkün.

Moore “Web üzerinden canlı yayının ilk günlerindeyiz. Daha henüz mükemmel değil. Seyirci sayısını takip etmek ve gerekirse ayarlamalar yapmak zorundayız. Daha önce yaşadığımız tecrübelerimizi kullanacağız” diyor. Haklı sayılır, çünkü birkaç kere denememize rağmen yayını seyredemedik. Belki de seyretmek isteyenlerin çokluğundandır, kim bilir…

İbrahim

Hekim. Yazar, beğenirse çevirir, kod yazarak eğlenir. 2002'den beri internette yazıyor.

Sevebilirsin...