iPhone’a özel Google sayfaları

iPhone’a özel Google sayfaları
iPhone ile Google Talk’u kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Hayır, uygulamalardan bahsetmiyoruz. Safari ile Google Talk’tan yararlanabiliyorsunuz. Peki Google başka hangi sayfalarının iPhone’a uyumlu versiyonlarını hazırlamış dersiniz?

Google, servislerinin bazılarının iPhone versiyonlarını hazırladı. Bu sayfalar iPhone harici cep telefonlarında da kullanılabiliyorlar. Ancak iPhone kullanmayanlar için bunları topluca bulmak kolay olmuyor. Bu sebeple, bu yazımızda Google’ın iPhone’a özel olarak hazırladığı sayfaları listeledik. Bazı servislere girmek istediğinizde, önce üye girişi yapacağınız sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Giriş yaptıktan sonra, ulaşmak istediğiniz sayfaya geri gönderiliyorsunuz. Bu prosedür bir bilgisayarla Google servislerine ulaşmak istediğinizde karşınıza çıkanla aynı, ancak ilk anda “Doğru adrese giremedim mi?” sorusunu akla getirebiliyor. Hatırınızda bulunmasında yarar var.

* Google ana sayfası (“Grand Prix” adıyla anılan görünüm)http://www.google.com/m/gp

* Google Calendar – http://www.google.com/calendar/gp

* Google Apps ana sayfasıhttp://www.google.com/m/a/Domaininiz

* Gmail – http://mail.google.com/mail/x/gdlakb-/gp/

* iGoogle – http://www.google.com/ig/i

* Google Talk – http://talkgadget.google.com/talkgadget/m

* Google Newshttp://www.google.com/m/news/i

* Google Reader – http://www.google.com/reader/i/

* Google Docs – http://docs.google.com/m?iphone=true

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. midlake dedi ki:

    Ama gözükmüyor bağlantılar.