Dünya’ya en yakın yıldız hangisidir?

Yok yahu… İlmi bir yazı değil bu. Başlıktaki soruyu okuduğunuzda aklınıza Google’ın reklamları gelmiş olmalı. Uyanık web masterlarımız hemen bu soruları içeren sayfalar hazırlamışlar. Böylece linklere tıkladığınızda kendi sayfaları açılıyor. Google reklamıyla hit kazanıyorlar 🙂 .

Hea bu arada sorunun cevabını da yazalım. Dünya’ya en yakın yıldız Alpha Centauri‘ymiş. Dünya’ya 4.3 ışık yılı uzaklıktaymış. Google’ın yalancısıyım.

Sorular yazının devamında.

Gökyüzü neden mavidir?

En hızlı koşan kuş hangisidir?

Okyanus ne kadar derindir?

Ay’a ayak basan ikinci insan kimdir?

Dünya’ya en yakın yıldız hangisidir?

Dünya’daki en büyük elmasın adı nedir?

İbrahim

Hekim. Yazar, beğenirse çevirir, kod yazarak eğlenir. 2002'den beri internette yazıyor.

Sevebilirsin...

3 Yanıt

  1. ömer dedi ki:

    abi altta verdiğin linkte dünyaya en yakın yıldız güneş diyo ilk linkte senin verdiin bilgi doğruysa adam lar cahil mahil ama hiti götürüyorlar..

  2. victory dedi ki:

    Doğru tabi, güneş en yakın yıldız. Ama orada sorulan “Güneş sistemimiz dışındaki en yakın yıldız” olmalı. Evet, hiti götürüyorlar 🙂

  3. muratcan dedi ki:

    tabiiki güneş. ancak bazıları ‘bence güneş değil” !!! veya ”Bence en yakın yıldız Ay dır ” diyenlerde de var. ciddiyim. walla bu eğitim sisteminin hali kötü. bence gerekli gereksiz bir sürü bilgi ile beyinlerimizi dolduruyorlar. hatta çoğu mezun olduktan sonraki iş yaşantımızda hatta hayaıtmız da nerdese hiç karşılaşmaycağımız , sadece sındavlardan iyi not alabilmek için zamanında boşu bouna öğrenmiş olduğumuz bilgilerin çoğunun hayatımızda hiçbir faydası olmayacak. Eğer Türkiye Eğitim Sistemi böyle giderse. Türkiye ‘nin geleceği hiç de parlak olmayacak. ama adam illede öğrenmek istiyorsa seçmeli ders olsun. yada hobi olarak kurslara falan katılsın. google soruları süper birşey. fazla ayrıntıya girmeden güzel yanıtlar veriyor. ama gülmek veya sinirlerinizi bozmak istiyorsanız bir de yorumları okumanızı tavsiye ederim.