American Lie! (Amerikan Yalanı)

11 Eylül 2001’den sonra çok tartışma yaşandı. Gerçekten Müslüman terörist (!)ler saldırı yapmış mıydı, yoksa bu saldırı Amerika’nın -diğer devletler tarafından sıkça iddia edilen- saldırı süsü verilmiş amacı belli senaryolarından biri miydi?

Önce İkiz Kuleler’de o gün hiç Yahudi bulunmadığı iddia edildi, daha sonra diğer iddialar birbirini takip etti. İddialara göre Amerika KENDİ binalarını, KENDİ silahlarıyla vurmuştu ve buna TERÖRİST SALDIRIsı süsü vermişti; üstelik de Müslüman devletleri suçlu göstererek. Neticede önce Afganistan’a girdi, hemen ardından da Irak’a, benzer bahanelerle… Teorisyenler boş durmadılar. Bu saldırıların sebebi barış getirmek olamazdı. Dünyanın en büyük gücü binlerce askerini dünyaya barış getirmek için bir müslüman ülkenin topraklarına sokacak kadar duygusal mıydı gerçekten? Bundan tek kazancı görevini yerine getirmenin mutluluğu mu olacaktı? Üstelik de başında HAÇLI SAVAŞI yaptıklarını söyleyen bir başkan varken… Bunu düşünmek gerçekten fazlaca saflık olurdu. Teorisyenler bu saldırıların tek bir amacı olduğunda birleştiler:

“Amerika’nın elini dünyada güçlendirmek…”

Afganistan, ilerleyen Çin gücünü durduracak bir üs konumunda olabilir miydi gerçekten? Irak’ın petrolü müydü bunca tantanaya sebep olan? Böyle söylentiler bütün dünyayı sarmıştı.

Artık bu ihtimaller bir söylentinin ötesine geçti. Fotoğraflarla Pentagon saldırısının aslını görmeye davet ediyoruz hepinizi.

Ne diyordu ünlü aktör John Travolta, Kod Adı: Kılıçbalığı filminde:

“Biz kendi uçaklarımızı düşüreceğiz, kendi binalarımızı bombalayacağız ve terörün acımasız yüzünü insanlara göstereceğiz. Böylece terörist devletlere saldırmak için arkamızda kamuoyu desteği olacak.”

Gerçekten de bunu başarmadılar mı?

İbrahim

Hekim. Yazar, beğenirse çevirir, kod yazarak eğlenir. 2002'den beri internette yazıyor.

Sevebilirsin...

4 Yanıt

 1. murat dedi ki:

  bu kadar şeyi biliyoruz. bildigimiz halde neden bas bas bagıramıyoruz. televizyonda her 11 eylül saldırıları dendiginde gülesim geliyor. daha çok aglayasım geliyor. amerika ingiltere israil bir oyun sahneledi ve tüm dünya bile bile çıkarlarına uygun düştüğü için bu oyuna seyirci kaldı kabullendi. dünyada hala var mıdır 11 eylül olaylarının terörist saldırı olduguna inananlar. neden bir kampanya başlatımıyor dünyada. neden gerçekler alenen dile getirilmiyor. tüm medya grupları tüm yazarlar sanki amerikanın hizmetindeymişcesine amerika ne isterse onu yazıyor onu çiziyor. saygılarımla…

 2. hakanb dedi ki:

  Eee dünyanın en büyük gücü olmak kolay değil. Amerika bir dolap çevirecek de dünya medyası bunun üzerine gidecek? Mümkün değil.

  Her seferinde tekrarlanıyor, büyük balık küçüğünü yutuyor. Hepsi bu…

 3. Hüseyin özdemir dedi ki:

  amerika denen devlet dünyadaki insanları salakmı zannediyor . onlarında yalanlarıda ortaya çıktı. dünyayı kaosa sürüklemek isteselerde mutlaka karşılarına barış için yaşayan insanlar çıkacak

 4. Serkan dedi ki:

  Hergün Amerikanın yaptıkları birer birer ortaya çıktıgı halde çevremdeki insanlardan bazılarının Amerikadan medet umdugunu gördükçe yüregim kanıyor. Ama şunu herkes bilmelidirki ne kadar kuvvetli olsada Amerika Türkiyeyi parçalayamayacaktır..