Görüntü sabitleme – Videolu Ders

Görüntü sabitleme – Videolu Ders

Uzun zamandır dersler kategorisi altında pek çok ders kaleme aldık. Bunların kimisi Maya ile kimisi Photoshop ile kimisi de CSS ile ilgiliydi. Ama derslerimiz hep yazıydı. Daha kullanışlı olduğunu düşünerek artık derslerimizin bazılarını videolu olarak yayınlamaya karar verdik.

İlk videolu dersimiz Adobe After Effects’in Stabilize Motion yani görüntü sabitleme özelliğinin kullanımı ile ilgili. Sizi dersimizle başbaşa bırakıyoruz.

(Dersi Seyret‘e tıklayarak dersi seyredebilir ve Projeyi İndir‘e tıklayarak da bu çalışmayı AE dosyası ve ham görüntüsüyle birlikte indirebilirsiniz.)

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

Sevebilirsin...

4 Yanıt

 1. SuRyaz dedi ki:

  ben yaptım oLmadı 😀 daha da kurcaLamak Lazım gaLiba

 2. opereysin dedi ki:

  Motion Source yani hareketin olduğu layer’ı kontrol edin. Bir de Zaman Çizelgesinde sabitlemenin başladığı âna gelip analyze demeye dikkat edin.

 3. mechul01 dedi ki:

  Merhaba bende tracker de apply pasif gözüküyor basamıyorum haliyle neden acaba Mac os 10.73 kullanıyorum bi ayarmı var açmak için ?

 4. Faruk dedi ki:

  Teşekkürler
  peki stop motiona nasıl deneyebilliriz bunu , örneğin elimdeki 100 fotoğraf karesini önce video ya dönüştürüp mü yapmalıyım yoksa daha hızlı bir metodu var mıdır ?