Will it blend?

İnternet aleminde kolay yoldan popülerlik kazanmanın iki yolu var: Enteresan bir şeyi ilk yapan olacaksınız veya daha kolaya kaçıp garip, saçma ama insanların ilgisini çekebilecek bir şey bulacaksınız.

Will it blend? (Karışacak mı?), iki yoldan da azıcık kullanılmış bir site. Bir mikserin en önemli özelliği nedir? Karıştırması, değil mi? Öyleyse basit bir mantıkla bir mikser firması mikserinin daha iyi karıştırdığını ispat ederse, daha çok mikser satabilir.

BlendTec de aynen böyle düşünmüş ve “Will it blend?” sitesini hazırlamış. Sitede, mikserle aklınıza gelebilecek her şeyi öğütmeyi ve videolarını yayınlamayı hedefliyorlar. Aklınıza soğan, sarmısak geldiyse ve “Pek enteresan değilmiş!” dediyseniz, listeden öğütülen bir kaç nesneyi saymam düşüncenizi değiştirecek: IPod, IPhone, golf topları, Transformers (Oyuncakları haliyle 🙂 )…

IPhone’un öğütüldüğü video hemen Youtube’a düşmüş ve şu ana kadar (1 günde) 240,000’in üzerinde seyredilmiş. Üstelik “öğütülmüş” IPhone’un tozları da şu anda Ebay üzerinde satılıyor.

“Will it blend?” çılgınlığı öyle bir hale gelmiş ki, zaman zaman standlar açıp gösteriler yapıyorlar. Halkla kaynaşma adına yani.

Elmasları öğüttükleri video’ya atılan yorumlardan biri, bu yazıyı özetliyor aslında:

I’M SO BUYING A BLENDTEC BLENDER!!!!

Sahi birileri internette reklam yapılmaz mı diyordu?

İbrahim

Hekim. Yazar, beğenirse çevirir, kod yazarak eğlenir. 2002'den beri internette yazıyor.