Ev hanımı

Adam, iş çıkışı eve geldiğinde, evin bahçesinin karma karışık olduğunu görmüş. Üç çocuk da bahçede çamurlar içinde oynuyormuş. Boş yemek kutuları ve içecekler etrafa saçılmış. Arabası garaj kapısının önünde, bir kapısı açık şekilde yamuk hâlde parkeder durumdaymış.

Evin içine girdiğinde, durum da vahim bir şekle dönüşmüş. Girişteki halının kenarı kıvrılmış, havaya kalkmış ve abajur sehpanın üzerine devrilmiş.

Oturma odasında ise, yerler oyuncaklar ve çocuk elbiseleri ile kaplıymış. Mutfağa girdiğinde, lavabonun sabah kahvaltısı bulaşıklarıyla dolu olduğunu görmüş. Ayrıca, kırılmış bir bardağın parçaları masanın altında duruyormuş.

Üst kata yöneldiğinde, merdivenlerdeki elbiseleri farketmiş. Telâşla karısının başına kötü bir şey gelmiş olabileceğini düşünerek, hızla koşmaya başlamış. Yatak odasına girdiğinde, karısının yatakta, uzanmış, kitap okudur hâlde bulmuş. Karısı, kocasının geldiğini geldiğini görünce, okuduğu kitaptan başını kaldırmış, hafifçe gülümseyerek gününün nasıl geçtiğini sormuş.

-Her zamanki gibi, deyip, şaşkınlıkla sormuş:

-Ne oldu burada böyle?

Karısı, gülümseyip cevap vermiş:
-Hergün eve geldiğinde “Bütün gün ne yaptın ki?” demez miydin?

-Evet, derdim.

-Güzel… İşte bugün ben de hergün yaptıklarımı yapmadım.

İbrahim

Hekim. Yazar, beğenirse çevirir, kod yazarak eğlenir. 2002'den beri internette yazıyor.

Sevebilirsin...

6 Yanıt

 1. osqe dedi ki:

  superrrrr

 2. pınar dedi ki:

  Ev Hanımı olmak kolay değil !!

 3. ayşe dedi ki:

  ev hanımlığı o kadar kolay değil hele anneyseniz

 4. melis dedi ki:

  Ev hanımlığını meslekten saymayanların kulağına küpe olsun.

 5. melek dedi ki:

  gercekten guzel bır yazı.erkeklere ders olsun.kadınların yaptıgı ısı kumsemenın bır erdem oldugunu sanıyorlar.bılmıyorlar kı bızı assagıladıkca kendılerı de assagılanıyorlar…

 6. gülten büyüker dedi ki:

  bence evlenen her kadın,evlenecegı kısıden bır mıktar maaş alma karsılığı evlenmelı çünkü,bız ev hanımları herşeyi karsılıksız yapıyoruz.Yıprandıgımız zaman eslerımız eşlerımız bizi terkediyor,ellerimiz bomboş baba evıne donuyoruz.erkekler iki kez kazan mış bız herşeyımizi kaybetmiş oluyoruz.Sevgı bazen veya herzaman kazandırmıyor.