Zidane’ın Kafası

Futbol seven büyük bir kesim bir kaç gün önce dünya kupası finalini izledi. Ama kupaya damgayı vuran şampiyon İtalya değil, mağlup Zidane oldu. Kariyerinin son maçında kırmızı kartla veda etti.

Bu bir bakış açısı ama aslında attığı kafa ve sonradan dilediği özürle hem reklamını yaptı, hem de sempati kazandı. Ayrıca gelecekteki teknik direktörlük kariyeri için de “Her türlü engeli zorla da olsa yıkarım” imajı verdi. Kupayı kaldıranlardan Materazziâ��ye ve İtalyaâ��ya karşı bir iticilik doğurdu.

İşte böyle zekiler Zidane olabiliyor ancak. “Amma abarttın sen de şimdi!” diyebilirsiniz. Ama istemeden de yapmış olsa, dediklerim gerçekleşmedi mi?

Hem söyleyin, kariyerini zirvedeyken noktalayan bir oyuncu hem de son maçında, hem de dünya kupası finalinde duyduğu iki kelime için kafa atar mı?

Bence atmaz.

Ömer Faruk Kocaağa

Okumakla meşgul olan yazar, sopayla kovalanıp yazı istenmesi üzerine ürküp 1-2 yazı yolladı, akabinde de yazar kadrosuna dahil oldu. Genelde toplum konularına eğilen bu yazar, ara sıra siz nadide okuyucuları güldürmeye çalışsa da, biz onu umutsuz vaka olarak görüyoruz. Çekinmeden yazdığı için dili biraz sansürleniyor ama yazıları sitemize ayrı bir renk katıyor.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. skolf dedi ki:

    checka kardesime katılmak istiyorum ama bir türlü olmuyor….Biraz da kendi açından bakarsan ve muslumanların anaya, bacıya olan duskunlugunu dusunursen bu yazıyı yazmaya bile kalkışmazdın… Bu fikrine katılmıyorum. Batılı bir dusunceye sahip bir futbolcu için soyleseydin sonuna kadar arkandaydım ama hem musluman hem de bu tur dusuncelerden uzak,sportmen biri için asla kabul edilemez bir dusunce… Şimdi sen de diyeceksin ulan bir kere de fikrime katıl, ne o yoksa sinirlendin mi? 😀