opereysin.com 4. yaşını doldurdu!

opereysin.com 4. yaşını doldurdu!

opereysin.com 4. yaşını doldurdu!Uzun zamandır heyecanla beklediğimiz gün geldi ve Opereysin.com 4. yaşını doldurdu. Bu 4 yılda seviyemizden ve kalitemizden taviz vermemeye çok büyük bir önem verdik. Dersleriyle, araştırma yazılarıyla, incelemeleriyle, röportajlarıyla, karikatürleriyle, kısacası dolu dolu içeriğiyle, Opereysin.com’un faydalı ve farklı olmayı başardığına inanıyoruz. Çok yazarlı bir blog olarak farklı bakış açılarıyla size ulaşmaya çalıştık. Sürekli yayınımızla sizi içeriksiz bırakmamaya gayret gösterdik.

4 yıl önce bugün yazdığımız ilk yazımızda, Opereysin.com’un o zamanlar “basit bir WordPress temasında, basit bir site olarak görülebileceğini, ancak ilerleyen zamanlarda okuyucularına bir blogdan daha fazlasını vereceğine inandığımızı” söylemiştik. Bugün sitemiz kendi tasarımıyla ve kendine has pek çok özelliğiyle bu inancımızın doğru çıktığını gösteriyor.

Türk blogları arasında saygın bir yer edinebilmemize, sizler destek oldunuz. İnternetin çeşitli yerlerinde, forumlarda, bloglarda, web sitelerinde bizden bahsettiniz. Bunun için siz değerli okuyucularımıza çok teşekkür ediyoruz.

4. yıldönümümüzle beraber tasarımımızda ve alt yapımızda versiyon 4’e geçtik. Hemen her zaman yapmaya çalıştığımız minik geliştirmelerin aksine, kapsamlı bir değişiklik oldu. İşte bu değişiklikler:

Yenilikler

Yeni site ve üyelik arayüzü
Söylemeye gerek var mı? Sitemizin arayüzü tamamıyla değişti! Üyelik sayfalarımız da, kullandığımız yazılımı güncellediğimizden yeni bir tasarıma sahip oldu.

Gelişmiş arama
Site içi arama motorumuzu geliştirdik. Eskiden yazılarımızda ve yorumlarımızda arama yapılabiliyordu. Artık etiketlerde de arama yapabiliyorsunuz. Yani, aradığınız etiketi içeren yazılar da aramaya dahil edilebiliyor. Bu arada arama sloganımızı da değiştirdik. Eskiden “Uçur beni!” olan slogan, artık “Getirin onu bana!”.

Yardım Sayfası
Üyelik sayfalarınızda yalnız kalmamanız için, mütevazi bir yardım sayfası hazırladık. Yeterli mi bilmiyoruz, ama yardım sayfaları ne zaman yeterli olur ki zaten…

Değişiklikler sonrasında, bir yerleri uçurmuş, bazı fonksiyonları kaybetmiş olabiliriz. Böyle bir hata bulursanız, bu yazıya yorum olarak eklemeniz, Acil Destek Timimizin bölgeye intikâli için yeterli olacaktır.

Doğum günümüz tekrar kutlu olsun!

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

Sevebilirsin...

6 Yanıt

 1. checka dedi ki:

  4 sene…

  Az gibi görülen ama aslında hiç de az olmayan 4 sene…

  “Neredeeen nereye” dedirten 4 sene…

  Fazla söze ne hâcet doğum günümüz kutlu olsun!..

 2. flightnumber_118 dedi ki:

  opereysin.com web camiasında seviyeli bir site yapılabileceğinin delilidir. Öyle onda herkes kendine göre mutlaka bir şeyler bulabilir. Doğum günümüz kutlu olsun, nicelerine hep birlikte erişmek dileğiyle.

 3. victory dedi ki:

  Opereysin.com 4 yıldır aynı çizgide yayın hayatına devam ediyorsa, bunda yazarlarımızın payı tahmin edilemeyecek kadar büyük. Farklı tadlarda, ama aynı çizgide; farklı konularda ama aynı kalitede yazdılar.

  Çok okunan yazılar listemizde, her yazarımızın bir yazısı yer alıyor. Bu da, her bir yazarımızın aslında siteye neler kattığını daha iyi gösteriyor.

  Okuyucularımızın yeri ise çok ayrı. 4 yıldır, yayına aldığımız her yazı ve servisi takip ettiler, burada veya başka sitelerde yorumladılar, eleştirdiler.

  Onların ilgisi olmasaydı, bu heyecanımız erken bir dönemde belki de sönüp gidecekti.

  Hayatınızda yer edinebildiysek ne mutlu bize.

  Hepinize candan teşekkürler.

  Hep beraber, nice yıllara ulaşmak dileğiyle…

 4. amele dedi ki:

  2007’de, önceki tasarımınız yayına girdiğinde siteye üye olmuştum. 2 yıl çok çabuk geçti. Opereysin.com bu dönemde her zaman takip ettiğim sitelerden biri haline geldi. Bir internet sitesinin büyümek için kirlenmesi gerekmediğini göstermiş oldu bu site.

  Yenisi daha canlı bir tasarım olmuş. Tebrikler.

 5. fkilic dedi ki:

  Hayatın bütün renklerinin yer aldığı bu site artık “4” yaşında.Dileğim; hep birlikte nice mutlu,huzurlu,başarılı yıllara…

 6. Mustafa dedi ki:

  nice 4 yıllara 🙂