Paintball budur!

Bir websitesi tüm dünyada meşhur olup, gelebileceği en üst noktaya geldiğinde; insanlar bu sitenin gerekliliğini tartışmaya başlıyorlar. “Hiç olmasa daha mı iyi olurdu?” diye soranlar da çıkıyor, “Hiç olmasaydı ne iyi olurdu!” diyenler de. Facebook’da “Facebook’a Hayır!” isimli grupların bulunması da, belki bu tezatın en güncel örneği sayılabilir. Bir şeye müptela olup, “Kendisine müptela ediyor” diye kızmak… Oscarlık bir çelişki olsa gerek.

Youtube için de böyle sözler çok söylendi. Gereksiz bir çok videonun, kalitesiz yapımların interneti “kirlettiklerinden” dem vuruldu. Bu tepkilerin bir çoğu da haklıydı üstelik. Evinde beslediği hayvanı, duvara çektiği şutu web cam’ine kaydeden her genç, soluğu Youtube’da aldı. Belki de bundan olacak, doğru kelimelerle arama yapmadan, istenilen videoyu bulabilmek neredeyse imkansızlaştı. (Milletimizin etiketler bölümünü gereksiz kelimelerle doldurup arama sonuçlarını kirletmesinden bahsetmek bile istemiyorum)

Yine de, seveninin de, sevmeyeninin de kabul etmesi gereken bir gerçek var: Youtube’un öncülük ettiği streaming video akımı, internete yepyeni bir boyut kazandırdı.

Aazz sonra bağlantısını vereceğimiz Youtube videosunda, bir Rus paintball firmasının hazırladığı profesyonel kısa film yer alıyor.

“Youtube’da keyifli videolar bulamıyorum aaabi” diyenler olursa, kendilerini bu videoya havale edebilirsiniz.

Rus işi Paintball (Paintball Russian Edition)

İbrahim

Hekim. Yazar, beğenirse çevirir, kod yazarak eğlenir. 2002'den beri internette yazıyor.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. mustafa dedi ki:

    Bu nasıl link girizgâhıdır böyle, hayatın özeti gibi 🙂