Terramar Projesi – Açık denizleri koruyalım!

Terramar Projesi – Açık denizleri koruyalım!
Tarih boyunca açık denizler, ülkeler tarafından, nasıl korunacağı değil nasıl paylaşılacağı şeklinde gündem oluşturdu. Zaten bu açık denizler, daha çok uluslararası sular olarak tabir ediliyor.

Dünya küresinin yarısını oluşturan bu kısımda milyonlarca canlı ve canlı çeşitliliği barınmakta. Hiçbir ülkenin sorumluluğunda gözükmeyen bu sularda yükselen tehlikeden aslında bütün dünya sorumlu. İşte Terramar Projesi bu probleme dikkat çekmek, açık suları manşetlere taşımak ve daha şuurlu bir nesil için eğitimi artırmak amacıyla oluşturuldu. İsterseniz Terramar Projesi‘nin ne olduğunu onlardan dinleyelim:

Terramar Projesi, bütün ülkelerin yetki alanlarının dışında olan, uluslararası sular olarak da bilinen açık denizler için somut bir kimlik oluşturdu. Bu projede vatandaşlık milyonlarca deniz canlısı için konuşabileceğiniz sanal bir platform sağlıyor.

Birlikte Dünya’nın en büyük ekosistemini koruyacağız. Uluslararası sular gezegenimizin %45’ini oluşturmakta. Bu da demek oluyor ki; gezegenimizin %45’i çaresizce bizden yardım istiyor.

Nihaî hedefimiz 1 MİLYON vatandaşa ulaşmak. Güç rakamlarda yatıyor. 1 MİLYON vatandaş arkamızdayken bir değişiklik yapmaya başlayabiliriz.

Ücretsiz pasaprtunuzu almanız bizi hedeflerimize ulaşmaya ve okyanusu kurtarmaya bir adım daha yaklaştıracak. Paylaşmak özenmektir. Yardımınızla sözümüzü yayıp vatandaş sayımızı artırarak, paylaştığımız uluslararası suları ön sayfalara taşıyacak, internet gündeminde tutacak ve tüm dünyaya yayılmasını sağlayacağız. Ne kadar ses yaparsak o kadar çok insan uluslararası sulara hak ettiği dikkati göstermeye başlar.

Terramar Projesi - Açık denizleri koruyalım!

Projenin internet sitesinden projeye bağışta bulunabilir, son haberleri takip edebilir ve arkadaşlarınıza paylaşabilirsiniz.

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Muhammed dedi ki:

    2050de balık stoğunun tükenmesi düşüncesi gerçekten korkutucu birde balıkların şimdiden yüzde 80i mi tükenmiş…-,-