Online resim düzenleme

Bu yazı, güncelliğini yitirmesi sebebiyle, Ocak 2014’te yeniden düzenlenmiştir.

Her zaman resimleri kırpabilecek, üzerlerine efektler, çerçeveler ekleyebilecek ve yeniden boyutlandırabilecek bir programımız olmayabiliyor. Bu durumda en kolay yol, internet üzerindeki çözümlerden yararlanmak oluyor.

Online resim düzenleme imkanı veren bir çok web sitesi var. Ancak biz bu yazımızda, oldukça kullanışlı bulduğumuz, bugüne kadar 50 milyondan fazla resim dönüştürme işleminin yapıldığı Picresize‘ı tavsiye edeceğiz.

Siteye girdiğimizde, web adresinden veya bilgisayarımızdan resim eklemeye imkan sağlayan basit bir sayfayla karşılaşıyoruz. Buradan istediğim resmi seçtikten sonra, reism sunucuya yükleniyor ve resmin istediğimiz kısmını seçebileceğimiz bir kırpma bölümü, değişik seçenekler sunan bir yeniden boyutlandırma bölümü ve resme 20’ye yakın efekt ekleme imkanı sağlayan efekt bölümü karşımıza çıkıyor.

Burada istediğimiz değişiklikleri yaptıktan sonra resmi istediğimiz kalitede kaydediyoruz.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta: Resmin boyutları, küçültme sonrasında bile orijinal boyuttan daha büyük olabiliyor. Smush.it gibi bir uygulama ile resim boyutunu bozulmadan küçültmeniz yararınıza olacaktır.

İbrahim

Hekim. Yazar, beğenirse çevirir, kod yazarak eğlenir. 2002'den beri internette yazıyor.

Sevebilirsin...

7 Yanıt

 1. kemal dedi ki:

  cok güzel bi proğram ama nasıl kullanılacagını anlayamadım bunun için mail adresime bilgi yazabilirmisin simdiden tesekkür ettim

 2. harika dedi ki:

  harika ne olur

 3. okan dedi ki:

  resm duseltme yapmak ısıtıyorm

 4. yagmur dedi ki:

  resim düzeltmek istiyorum

 5. mnür dedi ki:

  türkçe anlatımlı olsa daha iyi olacak nasıl kullanabilirim bana yazarmısınız

 6. victory dedi ki:

  Sol menüde Open from computer ( Bilgisayardan aç ) ve open from url ( URL’den aç ) bölümleri var. Bunlardan birini kullanarak resminizi açıp düzenleyebiliyorsunuz.

 7. tolga dedi ki:

  nasıl yapılıyor ya