Beceriksiz Suçlular

29 yaşındaki Rory Johnson, Mayıs ayında soygunculuktan tutuklandı. Johnson arabasını, soymayı planladığı dükkanın arkasına park etmişti. Arabasından çıktı, dükkana girdi ve soygunu yaparak arabasına bindi. Fakat Johnson’ı bir sürpriz bekliyordu:Arabayı park ettiği yerde yol çalışması vardı! Dükkan çalışanları polisi arayıp olay yerine çağırdığında, Johnson ancak birkaç cm ilerleyebilmişti.

Sonuç mu? Elbette yakalandı.

***

37 yaşındaki Darnell Madison, yedi adamı uzun süre takip etti. Adamlar gasp için çok uygundu. Yaşları orta yaşın üzerindeydi, kendisine karşılık veremezlerdi ve yüklü miktarda da paraları vardı.

Adamları bir motel odasına kadar takip eden Madison, vaktin geldiğini düşünerek odanın kapısını çaldı ve kapının açılmasıyla birlikte elinde silahıyla içeri girdi.

Sonuç: Adam öldürüldü. Motel odasında kıstırdığı 7 adam, bir operasyon üzerinde çalışan polislerdi.

***

San Francisco polisi Haziran ayında bir genci, ailesini dolandırmaya çalışmak ve polis güçlerinin zaman kaybına sebep olmak suçlarıyla tutukladı. Genç, annesinden ve sevgilisinden toplam 23,000 $ istemişti, fakat bunu alışılmadık bir yolla yapmıştı.

Tutuklanmasından birkaç gün önce annesine telefon açan genç “Anne beni tutukladılar. Eziyet ediyorlar. 23,000 $ bul şuraya getir.” tarzı bir şeyler söyler. Bunun üzerine paniğe kapılan aile, çocuklarını bulması için polise başvururlar. Telefon hattını takip eden polis, çocuğun bir motel odasında olduğunu anlayarak motele baskın yapar. Odaya giren polisler şaşırırlar, çünkü odada yalnız annesini arayan çocuk vardır, futbol maçı seyretmekte ve kızarmış tavuk yemektedir.

Polisler, çocuğa soyguncuların nerede olduğunu sorarlar. O da “Az önce çıktılar” der. Yuh yani dedirtecek cümleyi, hemen bundan sonra kurar genç:

“Saatlerdir niye gelmediniz! Beni öldürebilirlerdi.”

İbrahim

Hekim. Yazar, beğenirse çevirir, kod yazarak eğlenir. 2002'den beri internette yazıyor.

Sevebilirsin...