Araba bulmak

Bir adam karanlık ve fırtınalı bir gecede, yol kenarında araba bulmak için beklemektedir. Fırtına o kadar şiddetlidir ki bir metre ilerisini zor görür.
Birden yanına yaklaşan bir otomobil görür, otomobil bizimkinin önünde durur durmaz adam kendini arabanın içine atar ve hemen kapıyı kapatır. Şoföre doğru döndüğü anda irkilir:

Direksiyonda kimse yoktur!

Araba yavaş yavaş hareket etmeye başlar. Adam şoktadır. O sırada ileride bir viraj görür. Dua etmeye başlar… Viraja girmek üzereyken, direksiyonda bir elin belirdiğini ve arabanın virajı döndüğünü görür. Şok üstüne şok yaşamaktadır. Çıldırmak üzere iken bir kaç virajda da aynı el arabayı yönlendirir. Adam cesaretini toplamaya çelışır ve kendini arabadan dışarı atar. Bu kabustan kurtulmuştur. En yakın kasabaya doğru yürümeye başlar. Kasabaya girdiğinde hâlâ o hadisenin şokundadır.

Bir lokantaya girip, yemek yiyince kendine gelir. Başından geçenleri oradakilere anlatmaya başlar. Ortalığı sessizlik kaplar… Aradan bir saat kadar sonra, aynı lokantaya iki kişi girer. Girenlerden biri bizim elemanı görür görmez yanındakine dönüp şöyle der:

“Bak Rüstem!.. Biz iterken, arabaya binen adam buydu işte!..”

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

Sevebilirsin...