Gariban işçi

Bir işçi inşaat fazlası olan tuğlaları, makara yardımıyla altı katlı inşaatın en üst katından aşağıya indirecekmiş. Etrafta yardım edecek kimse olmadığı için yukarı çıkıp bidonu tuğlalarla doldurmuş, ipi makaradan geçirip aşağıya inmiş.

İpe asılmış, bidon biraz yükselmiş ve aşağıya doğru inmeye başlamış. Aksilik bu ya; ip talihsiz adamın bileğine dolanıvermiş. Bidon çok ağırmış ve işçiyi yukarı doğru yükselmeye başlamış. Adam yukarı çıkarken aşağı doğru hızla inen bidona çarpmış, iki kaburgası kırılmış. İp hala bileğine sarılı olduğu için, çarpışma anında bileği de çıkmış. Bidon aşağıya doğru hızla inmeye devam etmiş. Adamımız makaraya geldiğinde parmakları makaraya sıkışmış ve parmakları kırılmış.

Bu sırada yere büyük bir hızla çarpan bidonun altı çıkmış. Boş bidon adamın ağırlığını taşıyamadığı için, talihsiz işçi bu sefer de aşağıya doğru hızla düşmeye başlamış. İki kaburgasını daha yarı yolda bidonla bir daha çapışınca kırmış. Yere hızla düşünce de iki bacağı kırılmış. İp, baygın halde yere yığılan işçinin, bileğinden kurtulmuş. Boşta kalan bidon hızla adamın başına düşmüş. Kafatası çatlamış. İşçi hala yaşıyormuş. Olayı baştan itibaren şaşkınlıkla izleyen inşaatın bekçisi tarafından hastaneye kaldırılmış.

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

Sevebilirsin...

4 Yanıt

 1. bartucan dedi ki:

  Acıdım yaw adama.. Yazık olmuş.. Herhalde yaşıyorsa da pek kendinde değildir.

 2. aşkın dedi ki:

  adama acıdım.yazık olmus.su anda yasıyorsa da hafızasını kaybetmıstır .ama suna sevınsın olmemıs

 3. Hızır Reis dedi ki:

  Çizgi filim gibi….

 4. feylim dedi ki:

  iyide başta etrafta işçiye yardım edebilecek kimse yoktu sonra olayı baştan sona izleyen bekçi çıktı ortaya bu nasıl iş ben anlamadım bu olayı