Google Maps ile koordinat öğrenme

Bu ipucu, Google Maps kullanıcılarının çok işine yarayabilir. Eğer haritada bulunduğunuz yerin koordinatlarını öğrenmek istiyorsanız, istediğiniz yeri tam ortaya getirin (sağ tıklayıp Center MAp Here’ı seçerek) ve aşağıdaki js kodunu tarayıcınızın adres çubuğuna yazıp Enter’a basın.

javascript:void(prompt(”,gApplication.getMap().
getCenter()));

Bir uyarı penceresi çıkacak ve bulunduğunuz yerin koordinatlarını öğreneceksiniz.

“Ne işe yarar?” sorusunun cevabını ise bilmiyorum. Enteresan bir bilgi deyip geçeceğim izninizle! 🙂

İpucunun orijinal adresi (İngilizce)

İbrahim

Hekim. Yazar, beğenirse çevirir, kod yazarak eğlenir. 2002'den beri internette yazıyor.

Sevebilirsin...

6 Yanıt

 1. mehmet dedi ki:

  Çok da önemli değil.

 2. Cemil dedi ki:

  Çok işime yaradı. Çok teşekkür ederim

 3. Alex dedi ki:

  ise yariyor ama verdigi kordinatin kuzey mi guney mi dogu mu bati mi oldugunu tahmin etmek gerekiyor. Yinede faydali bi ozellik. Neden google haritasi koordinata gore arama yapamiyor onu da ayrica merak ediyorum.

  • Serkan Kaan dedi ki:

   O koordinatlar yeterli oluyor. Siz niye tahmin etme gereği duyuyorsunuz anlamadım. Ayrıca koordinatları girince buluyor.

 4. caner dedi ki:

  çok işe yarıyacak bişey bir yazılımcı için. buradan koordinatları alarak kişi veritabanına nerelere baktıgı kaydedılebilir geçmişte nereleri baktıgı anlaşılabılır koordınatlardan bulunur

 5. CeyhunTelci dedi ki:

  Bulunduğun kordinata silahlarla atış yapılabilmekde yani ben nerde olursam olayım senin kordinatın elime geçtiğinde rahatlıkla sana nişan alabilir sana top atabilirim sadece top değil tabi Füze ve Nükleer silahlarda bu şekilde ateşlenmekde Tabi daha önemlisi de var oda PokemonGo da ışınlanabilmek ışınlanacağın yerin kordinatlarını bulmak