Uzaydan Yunanistan yangını

Uzaydan Yunanistan yangını

Yunanistan'da Yangın

Gazetelerde ve internette görmüşsünüzdür “Komşuda yangın!” benzeri başlıkları. Yunanistan’ın Mora yarımadasında yer alan Areopoli kenti yakınlarında birkaç gün önce büyük bir yangın çıkmıştı. Ölü sayısının her geçen gün arttığı yangının bir kundaklama olduğu tahmin ediliyor. Zira 10 farklı yerde birden ve çok hızlı bir şekilde başlamış. Kontrol altına alınamayan yangında şimdiye kadar 63 kişinin öldüğü biliniyor. Kimileri arabalarında, kimileri de ormanın ortasında yanarak can verdi.

Ormanda bulunan, kundaklamada kullanılan el yapımı bomba parçalarının bulunması ve yangından birkaç gün önce gelen “sabotaj olabilir” ihbarı bu işin kaza olmadığını gösteriyor. Kundaklama olaylarını aydınlatıcı bilgi getirenlere, olayın büyüklüğüne göre 100 bin ile 1 milyon euro arasında değişen ödüller veriliyor.

Siz bunları zaten biliyorsunuz. Sizinle paylaşmak istediğim, beni hayrete düşüren şey, bu yangının uzaydan çekilmiş fotoğrafı. Bu büyük yangın, uydu tarafından işte böyle görüntülenmiş:

Uzaydan Yunanistan yangını

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.