Vay Yahoo! Vay!..

Meğer Yahoo! neler neler yapıyormuş. Son birkaç günde orada burada kulaktan kulağa, mesajdan mesaja, yazıdan yazıya dolaşan bir geyik:

  • Yahoo! içinde Allah-ü Teala’nın ismi geçen mesajları yasaklıyormuş. Bu o kadar ani bir karar olmuş ki, herkes şaşakalmış.
  • Hem Yahoo! yine aynı kelimeyi içeren mail adresi alınmasına da izin vermiyormuş! Sonunda Yahoo! da batılıların oyuncağı haline gelmiş.

Önce bir “Yuh!” çekelim amcamların hayal gücüne, sonra yazının devamını okuyalım.

Yahoo! içinde Allah-ü Teala’nın ismi geçen mesajları yasaklıyormuş.

“Uydurma haber!” Bu tepkiyi cümleyi ilk okuduğunuzda vermiş olmalısınız. Batılı mantığını bilen, kapitalist adamın ne yapıp ne yapmayacağını bilen, yalan olduğunu kolayca anlar.

Bir kere Yahoo!, Gmail’e, Hotmail’e yeni üye kaptırmamak için elinden geleni yapan, dünyanın en büyük şirketlerinden biri. Böyle bir şirket, kalkıp da milyonlarca üyesini kızdıracak saçma bir karar vermez. Verse ne olacağını bir düşünün:

Milyonlarca Yahoo! hesap sahibi Müslüman, hesaplarını kapatır, Yahoo!nun rakiplerine gider. Yahoo!’nun rakipleri, hemen Yahoo!’yu kınadıklarını açıklarlar. Bu kınamanın devletler bazında bile gerçekleşebileceğini düşünecek olursak, Yahoo! gibi bir firmanın böyle saçma bir atraksiyonla uğrayacağı kayıpları söylemeye gerek bile yok.

Şimdiii, biz bunu düşünüyoruz da, Yahoo!’nun CEO’su düşünemiyor mu?

Daha geçenlerde Danimarka ürünlerine yapılan boykotun, batılıların yüreklerini ne kadar hoplattığını fark edemediniz mi?

Yoksa siz hala Batıya tepki vermenin, ancak boykotla etkili olacağını bilmediklerini mi sanıyorsunuz?

3-5 küçük şirket çıkar, bir kaç milliyetçi genci tatmin için, bizi tahrik eder. Ama 1 büyük şirket, kalkıp aynısı yapmaz. Ya-pa-maz! Örneğini görmek isteyenler, birkaç hafta öncesinin gazetelerine baksınlar. Arabistan’da “Biz de sizi destekliyoruz!” diyerek Danimarka ürünü satmayan yabancı asıllı marketlerle ilgili haberlerde bulabilirler aradıklarını.

Boşverin bunları da, işimize bakalım.

Biz işimizi iyi yaparsak, kimsenin yaptığı bizi etkilemez.

Velevki böyle bir hata yapsalar bile!

Not: Yahoo!’nun böyle bir engellemesi olmadığı ispatlandı. Olay tamamıyla uydurmaca.

İbrahim

Hekim. Yazar, beğenirse çevirir, kod yazarak eğlenir. 2002'den beri internette yazıyor.

Sevebilirsin...