Üye Bilgisi yenilendi!

Üye Bilgisi yenilendi!

Zaman zaman sitenin değişik bölümlerine eklemeler yapıyoruz. Bu eklemelerin bir çoğu, kolaylıkla farkedilemeyecek kadar küçük oluyorlar. Bazen bir kutunun genişliği oluyor değişen, bazen bir yazıdaki başlığın rengi.

“Üye Bilgisi” sayfamız da, son zamanlarda bazı değişikliklere uğradı ve bu değişiklikleri duyurmamız gerektiğini düşündük.

“Üye Bilgisi” sayfamızın ana girişinde, şimdilik yalnızca bir arama kutusu bulunuyor. Buraya aradığınız üyenin kullanıcı ismini yazdığınızda, o üyeye ait bilgileri bulabiliyorsunuz. Eğer tam olarak bu isimle kayıtlı bir üyemiz yoksa, sonuç boş dönüyor. Henüz sorgunuzu içeren üye isimlerinin bir listesini gösterebilecek kadar gelişmiş değil.

Bir üyeye ait profile ulaştığınızda, üye isminin (ve eğer tercih ettiyseniz ruh halinizle ilgili minik resmin) hemen altında … ops şeklinde bir ifade göreceksiniz. Bir kaç aydır deneme amacıyla tuttuğumuz bu puan, gönderdiğiniz yorumlara, beğendiğiniz yorumlara, yazıları oylamanıza; hasılı sitemizdeki aktif katılımınıza göre artıyor. (Örnek bir profil sayfası)

Tercihim! > Yaşadığı YerBu bölümün altında ne zaman üye olduğu bilgisini ve onun altında da üyeye ait resmi ve resmin hemen yanında da Yaşadığı Yer ve en son hangi yazıyı oyladığı bilgilerini göreceksiniz. Yaşadığınız yeri seçmek için Tercihim! sayfanızdaki Kişisel Bilgiler bölümünden Yaşadığınız Ülke kutucuğunda ilgili seçeneği işaretlemeniz gerekiyor. Türkiye ve Yurt dışı seçeneklerini işaretleyebiliyorsunuz.

Hemen burada bir parantez açmakta fayda var: Aynı sayfadaki Genel Tercihler bölümünde “Üye sayfamda kişisel bilgilerim görüntülensin.” bölümünü seçmezseniz, “Şu anda…” bilgileriniz ve Yaşadığı Yer seçeneğiniz profilinizde görüntülenmeyecektir.

İstatistikler kutucuğunda atılan yorum sayısı ve üyenin günlük yorum ortalaması ile ops puanı yer alıyor.

En Son kutucuğu, üyenin en son ne zaman, hangi yazıyı yorumladığını gösterirken, Çok Özel kutucuğunda Ruh Hali ve Neredeyim? bilgileri görüntüleniyor.

Ek Bilgi bölümünde bu üyemizin kaç yorumu beğendiği, kaç yazıya oy verdiği ve kaç yorumunun beğenildiği yer alıyor.

Eğer beğenilmiş yorumları varsa Beğenilen Yorumları kutucuğunda, o üyemizin beğenilen son yorumlarını, yanında kaç kere beğenildiği yer alacak biçimde görebiliyoruz.

Profil sayfasının en altında ise bu üyemize ait profilin kaç kere görüntülendiği bilgisi yer alıyor.

Kim popüler olmak istemez ki?

Kendi üye sayfanızı, giriş yaptıktan sonra yan menüde bulacağınız üyelere özel kutucuğumuzdan Profiliniz bağlantısına tıklayarak görebilirsiniz. Yorum atan bir üyemizin profilini görmek için en kolay yol ise, üyenin yorumunda üye resminin altında yer alan Üye Profili bağlantısına tıklamak.

Bu sayfamızla ilgili düşüncelerinizi, geliştirilmesine yönelik fikirlerinizi duymak ve varsa karşılaştığınız hataları öğrenmek istiyoruz.

Kendi sayfanızı nasıl görmek isterdiniz?

“Şu dünyada minik bir profilim olsun” diyenlerdenseniz, bunun gibi bir çok özellikten faydalanmak için buradan üye olabilirsiniz.

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.