Writely: Yazmaktan zevk alın

Writely: Yazmaktan zevk alın

WritelyYazarlar, bazen yazılarını taşımakta zorlanırlar. Kendi mail adreslerine yazılarını maille yollamak, USB hafızalar kullanmak sıkça kullanılan “taşıma” yöntemlerindendir.

WordPress gibi pek çok yazılım, yazılarınızı taslak olarak kaydedebilmenize izin verir. Bu şekilde kaydettiğiniz yazılar yayınlanmaz ve istediğiniz zaman yazınıza ulaşıp üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Peki ya taslak özelliği bulunmayan bir blogunuz varsa? Veya tamamen bu işlerden uzaksanız, tek istediğiniz internet üzerinde yazılarınızı yazmak, gereken yerin altını çizmek, gereken kısmı maddelemekse ne yapacaksınız?

Bu işi yapan bazı web hizmetleri var. Özellikle, yakın zamanda Google’ın satın aldığı Writely, sunduğu imkanlarla kendinizi bir masaüstü programındaymış gibi hissetmenizi sağlıyor.

Google hesabınızla kolayca giriş yapabiliyorsunuz.

Yazılarınızı kaydedebiliyor, İngilizce yazım hatalarınızı kontrol edebiliyor, kopyala yapıştır, punto büyüklüğü, kalın-italik yapma gibi özelliklerden yararlanabiliyorsunuz.

İsterseniz yazınızı online kullanıma açabiliyor, bir kaç arkadaşınızla birlikte aynı yazı üzerinde düzenlemeler yapabiliyorsunuz.

Writely‘de yazdığınız yazıları, blogunuza da kolayca yollayabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken, blogunuzun dışarıdan erişim için kullandığı protokolü öğrenmek.

Ardından gelsin yazılar…

İbrahim

Hekim. Yazar, beğenirse çevirir, kod yazarak eğlenir. 2002'den beri internette yazıyor.