Küresel Isınma

Küresel Isınma

Küresel IsınmaKüresel ısınma… Milenyumun en büyük problemi… Özellikle son bir kaç yıldır, bununla ilgili pek çok haber ve belgesel yapıldı. 7’den 70’e neredeyse herkes biliyor.

Peki nereden çıktı bu problem? Nasıl oldu da buzullar erimeye, seller artmaya, kuraklık had safhaya çıkmaya başladı? Bunun tek bir sebebi var: Biz insanlar

Neredeyse hepimiz bilinçsizce ve düşüncesizce davranıyoruz. Orman yangınlarına sebep oluyoruz. Fabrikalarımızdan çıkan o dumanlar ozon tabakamızı deliyor. Buradan, insanlara zararı olan zararlı güneş ışınları rahatlıkla geçiyor. Atmosferin tepesinde biriken ağır ve pis gaz tabakası da bu ışınların çıkışını engelliyor. Böylece dünyü tam mânâsıyla pişiyor. Bunun sonucunda da Küresel Isınma (nam-ı diğer Global Warming) baş gösteriyor.

İşte, görüyorsunuz. Olay “küresel”, sebep “bireysel”. Bundan hemen herkes sorumlu. Fabrika sahiplerinden, yolda sigarasıyla dolaşanlara kadar herkes…

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

1 Yanıt