Tera Online – Superior Noctenium Membrane Rehberi

Tera Online – Superior Noctenium Membrane Rehberi

Herkese merhabalar. Bu rehberde Tera Online‘da Oyunsonu PVP armorlarının craftı için bolca gereken “Superior Noctenium Membrane” elde etme yöntemlerini anlatacağız. Yazının geri kalanında bu parçadan “SNM” olarak bahsedeceğiz.

Resimleri büyütmek için üstlerine tıklayabilirsiniz.

Tera Online’da SNM elde etmenin 2 yolu bulunmakta. Bu yollardan birincisi; genelde bu armorları yapmayı planlayanlar tarafından bilinen Özel BAM kesme yolu. Nedir Özel BAM? Özel BAM’lar Alliance haritalarında bulunan normal zamanlarda gözükmeyen gizli BAMlardır. Bu BAMları bulabilmek için ya denk gelip BAMa çarpmalısınız, ya bir yere görünmezlik totemi dikip BAMın oradan geçmesini beklemelisiniz, ya da “alt” tuşuna basıp fare imlecini ekranda gezdirip boşlukta el işaretine dönene kadar aramalısınız.

Özel BAM’ı arayacağınız yerler aşağıda verilen haritalardaki işaretli kırmızı bölgeler olmalıdır. Iron Order için;

Special Bam 1

Superior Noctenium Membrane Drop 2

Enlightened Uninon için;

Special Bam 3

Superior Noctenium Membrane Drop 4

Free Traders için;

Special Bam 2

Superior Noctenium Membrane Drop 3

Bu 3 BAM kesildikten 1 saat sonra respawn olduğundan bu BAMlardan toplanılan SNMler yeterli olmayabiliyor. Bu yetersizliği trade broker’dan gold karşılığı alabilir ya da şimdi anlatacağımız ikinci yolu kullanabilirsiniz.

İkinci yol biraz daha komplike olduğundan detaylı fotoğraflar ile anlatacağız. Bu yolda kullanacağımız temel parçalar “Common Noctenium Membrane” ve “Noctenium Tissue”. Yazının devamında bu parçalardan CNM ve NT olarak bahsedeceğiz. Bu yolu izleyecekseniz 27 CNM ve 39 NT’ye ihtiyacınız olacak.

NT Alliance haritalarında keseceğiniz herhangi bir mob’tan düşecektir.

Sabertooth

Sabertooth 2

Noctenium Tissue Drop

CNM ise Alliance haritalarında keseceğiniz BAMlardan düşmekte.

Basilisk

Fimbirlisk

Fangspawn

27 CNM ve 39 NT biriktirdikten sonra Alliance Hall’da aşağıda işaretlenen yerlerde bulunan bir Quartermaster bulup 188 gold karşılığı;

Free Traders Hall Map

Iron Order Hall Map

Enlightened Union Hall Map

9 adet Common Magic Infuser

Common Magic Infuser

3adet Uncommon Magic Infuser

Uncommon Magic Infuser

1 adet Rare Magic Infuser

Rare Magic Infuser

almalısınız.

Buying Infusers

Inventory’nizdeki Common Magic Infuser’a sağ tıklayarak 3 CNM ve 3 NT kombine ederek 1 adet Uncommon Summoning Wand elde edeceksiniz.

Common Magic Infuser Combining

Uncommon Summoning Wand

Bu işlemi 9 kez tekrarlayıp 9 adet Uncommon Summoning Wand elde edeceksiniz. Bu Wand’a Alliance haritasında town dışı herhangi bir yerde sağ tıkladığınızda bir mob summonlayacaktır (Sakin bir alanda yapmanız tavsiye edilir.)

Uncommon Summoning Wand Using

Bu mobu kestiğinizde Uncommon Noctenium Membrane (UCNM) düşecektir.9 tekrarda 9 Uncommon Noctenium Membrane elde edeceksiniz.

Uncommon Noctenium Membrane Drop

Inventory’nizdeki Uncommon Magic Infuser’a sağ tıklayarak 3 UCNM ve 3 NT kombine edip bir adet Rare Summoning Wand elde edeceksiniz.

Uncommon Magic Infuser Combining

Rare Summoning Wand

Bu işlemi 3 kez tekrarlayıp 3 adet Rare Summoning Wand elde edeceksiniz. Bu Wand’a yine Alliance haritasında town dışı herhangi bir yerde sağ tıkladığınızda bir mob summonlayacaktır (Sakin bir alanda yapmanız tavsiye edilir.)

Rare Summoning Wand Using

Bu mobu kestiğinizde Rare Noctenium Memrane (RNM) düşecektir. 3 tekrarda 3 adet Rare Noctenium Membrane elde edeceksiniz.

Rare Noctenium Memrane Drop

Inventory’nizdeki Rare Magic Infuser’a sağ tıklayarak 3 RNM ve 3 NT kombine edip bir adet Superior Summoning Wand elde edeceksiniz.

Rare Magic Infuser Combining

Superior Summoning Wand

Bu Wand’a yine Alliance haritasında town dışı herhangi bir yerde sağ tıkladığınızda bir mob summonlayacaktır.(Sakin bir alanda yapmanız tavsiye edilir.) Burada dikkat edilmesi gereken şey summonladığınız bamları 100 saniye içinde kesmesseniz yok olacaklardır. Dolayısıyla yaptıklarınız boşa gider. Dolayısıyla 2. ve 3. mobları keserken yeterli DPS’e sahip bir parti oluşturmaya önem verin. Çok zor değil, ancak uğraşlarınız boşa gitsin istemeyiz.

Superior Summoning Wand Using

Superior Bam Killing

Bu mobu kestiğinzde işlemimiz bitmiş ve “Superior Noctenium Membrane” ımızı düşürmüş olacağız.

Superior Noctenium Membrane Drop

İkinci yol biraz uzun gibi gözükse de, gerekli materyaller elinizde mevcut ise yaklaşık 5-10 dakika arasında tüm aşamaları bitirip SNM’nizi düşürebilirsiniz.

Respawn beklemenize gerek yok. Gold harcamanıza gerek yok. Kendi SNM’nizi kendiniz yapın.

İyi eğlenceler.

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. mesut dedi ki:

    çok güzel dedin de bu silahı nasıl yapıcagım bu topladıklarımızı kime vereceğiz..

  2. dinçer dedi ki:

    sana katılıyorum kardeş