Bilge’den Tavsiyeler

Saçlarınızın dökülmemesi için neler yapmalısınız?.. Bilmiyorum mu?.. O halde aşağıda yazılı duran Bilge’nin tavsiyelerini okuyun.


1-Sabahları tıraş olurken kafanızı da sabunlayıp usturayla saçlarınızı bir güzel kazıyın. Bunu her gün yaptığınız takdirde saçlarınız uzamaya fırsat bulamayacak, böylece hiç dökülmeyecekler.

2-Sakın “Saçlarım dökülüyoo.. Kel kalcaam..” diye üzülmeyin! Siz bunun için ne kadar çok üzülürseniz saçlarınız inadına o kadar çok dökülür. Gayet neşeli davranıp “Oh oh.. Saçlarım ne kral dökülüyo beah..” deyin. Sizde üzüntüden eser olmadığını gören saçlarınız da dökülmekten vazgeçeceklerdir.

3-Zengin de olmayın! “Yaz tatilimi Sen Trope’de mi geçirsem yoksa Nis’te mi? Aslında Havai de fena diil. Ya kışın ne yapmalı? Uludağ’da bir otel mi kapatmalı, yoksa İsviçre’ye mi gitmeli?” diye düşünerek bunalıma girer ve saçlarınızın dökülmesine önayak olabilirsiniz.

4-Sakın işçi olmayın. “Şimdi ben bu asgari ücretle eve kirasını nasıl vericem, çoluk çocuk ne yiycek, kış geliyo odunu kömürü nasıl alcam?” diye düşünmekten kafanızda tek tel saç kalmaz.

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. Yaşar Tuna Zorlu dedi ki:

    4-Eğer yukarıdaki kurallar bana uymuyorsa başka bir şey deneme vakti geldi demektir.Her gün gazetelerde çeşit çeşit reklam görüyoruz (tabi ki saç dökülmelerine ait). Bunlara kulak asmayıp ilk iş olarak dökülen saçlarımız için üzülmemeyi düşüneceğiz. Peki düşünmeyi bıraktım şimdi ne yapacağım?

    Tabi cevap hazır. Bu yazıyı okur-okumaz kalkıp hemen saçımıza uygun şampuanı alıyoruz. Bir güzel ılık suda yıkıyoruz. Sonra 3 veya 2 günde bir saçlarımızı yıkıyoruz. Artık bu bizim için bi alışkanlık kazandıracak. Şahsım tarafından denenip onaylandı. Hem kell,k psikolojisinden kurtulacaksnız. Hemde artık yarın hangi şaç tarzı ile dışarı çıksam (işe ,okula ,kız arkadaşımın karşısına) diyecekiniz. Saygılarla

  2. ibrahim dedi ki:

    saol cok iyi bilgi