Küçük Yenilikler

Opereysin’da yazılar, karikatürler aynı hızla devam ediyor. Zaman zaman kullanışlılığı arttırmak için bazı değişiklikler yapıyoruz, hatta bunların bazısı ziyaretçilerimize yansımıyor bile. Dişe dokunur bir-iki yenilik var, onlardan bahsedelim:

1- Artık Yorum Alalım bölümümüzde AJAX kullanıyoruz. Denemek için istediğiniz bir yazımıza tıklayın ve Yorum Alalım bölümünü keyfinizce doldurun. Evet, işte bundan bahsediyoruz 🙂 Bütün tarayıcılarda doğru çalışıyor (ya da çalışmalı). Fakat unutmayın: Yorumlarınızı diğer ziyaretçilerin görüntüleyebilmesi için, onaylanmaları gerekiyor. (AJAX nedir? diyorsanız, arama yapın)

2- Favorites icon denen şeyi artık bizde de göreceksiniz. Adres çubuğuna bakıyoruz, logoyu görüyoruz. “Kurumsal hava veriyor” diyorlar, diyenin yalancısıyım.

3- Eskiden önceki yazılara bakmak için ana sayfada sayfanın altında, arşivlerde de sayfanın üstünde ve altında “Önceki Yazılar” ve “Sonraki Yazılar” bağlantıları vardı. Yazı sayısı arttıkça, bunların kullanışlılığı azalmıştı. Artık sayfa sayısı sistemine geçtik. Son eklenen yazı 1. sayfada olmak üzere geriye doğru gidiyoruz.

4- Yorumlarda ve sağ menüde ufak tasarım oynamaları var. Dikkatlisinin gözünden kaçmaz zaten.

Devam edin efendim, biz sizi daha fazla tutmayalım.

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. deneyelim baklaım dedi ki:

    deneyelim bakalım nasıl bişeymiş bu çok merak ettim içme kurt düştü 😀