Labirent Deliliği*

Çocuk dergilerini hepimiz biliriz. Eminim çoğu kişinin çocukluğunda önemli bir yeri vardır. Hele o bulmaca sayfaları! Labirent şeklinde yolları takip etme bulmacaları, numara birleştirmeler… Çocukların eğlencesi çoktur. Bazen o çocuk dergilerinin bulmaca sayfalarında öyle bulmacalar yer alır ki, değil çocuklar, büyükler tarafından çözülmesi bile pek kolay değildir.

Aslında bulmacaları kolay çözebilmenin yolu çok bulmaca çözmekten geçer. Ama bu seferki yazımda böyle bir uğraşla çokça vakit geçirmiş olmanızın bir önemi yok. Boş vaktini keyifle doldurmak isteyen herkes için iyi bir kaçamaktan bahsedeceğim.

Maze Frenzy, minik bir yuvarlağı hareketli yollardan oluşan bir labirentten geçirerek bitirebileceğiniz bir online oyun.

Tanımı size basit gelmesin. İnsanı gerçekten zorlayabiliyor! Oyunun basit sürümüne buradan, daha zor sürümüne ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bakalım listeye girmeyi başarabilen olacak mı…

* Aslında başlığı atarken çok düşündüm. Blog okuyucularımız bir “deliliği” nasıl karşılar diye ama frenzy kelimesine en yakın türkçe karşılık bu olur diye düşündüm. Yoksa labirent frenzy mi demeliyim?

1 Yanıt

  1. oMd dedi ki:

    Delilik yerine çılgınlık kelimesi daha iyi durur sanırım.