Dünya’yı hakimiyetin altına al!

Ötelerden beri kalite oyunlarıyla tanındı Miniclip. Pek çok PC oyun tarzında online oyunlar yaptı. 3 boyut dediğimiz kavram içinde kolay açılan ve zevkli yarış, aksiyon vb. bir çok oyun sundu şimdiye kadar. En son yayınladığı (16 Nisan 2007) “World Domination 2” isimli oyunu, diğer oyunlarından bir adım daha önde. Biraz “Generals” havası veriyor. Gerçek devlet başkanlarına düşman oluyorsunuz (İsimleri ve resimleri biraz değiştirilmiş). Siyasetçilerden hoşlanmaya bire bir. Biraz da oyundan bahsedelim:

Oyunda savunma ve saldırı silahları, casus(spy), teknoloji, üretim, propaganda, diplomasi gibi pek çok seçenekle devletinizi yönetiyorsunuz. Bir elde ancak iki hamle (farklı farklı olabilir) yapabiliyorsunuz. Casus yollayıp mühimmat, para vs. aşırabiliyorsunuz. Füze veya uçak gönderebiliyorsunuz. Kısaca bir online oyun için fazlasıyla fonksiyonel ve kaliteli.

Ancak, oyun demo. Yani tam verimle çalışmıyor. Tam versiyonunu indirmek isteyenler için şirket makul bir ücrete tav olduğunu söylüyor 🙂 . Kolay gelsin…

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.