Video Harikadır

İnternette video seyrederken geçirdiğimiz süre, yazı okurken geçirdiğimiz süreyi aşalı çok oluyor. Belki de bu yüzden blogculuğun bile “Çok video – az yazı” dönemine geçmekte olduğu yorumları yapılıyor. Başarılı hazırlanmış 1 dakikalık bir video, yeri geliyor okunması saatlerce sürecek konuları özetleyebiliyor.

Dile kolay, Cisco’ya göre 2013 yılında web içeriğinin %90’ının video olması bekleniyor.

İşte bu sebeple, her şeyin çabucak olmasına alıştığımız “Fast food” çağında, video neredeyse hepimiz için alternatifsiz bir mecra oluşturuyor.

Video’yu bu kadar öven bir yazıda video yer almazsa olmaz. Bu konuya dair güncel verilere yer veren bilgilendirici bir video. Çünkü “Video Harikadır”

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. egelidr dedi ki:

    En sondaki video süper olmuş, teşekkürler 😉

  2. Mehmet Emre BAŞ dedi ki:

    Başlığa yakıiır bir video olmuş. Web sitelerinde geçirilen süreyi arttırma tekniklerinden biri de videolar. Adını hatırlamadığım bir alışveriş sitesi her ürünü için videolar çekerek satışını arttırmayı başarmıştı. İnsanlar okumaktan çok izlemeyi seviyor. Aklın çalışmasını aslında engelleyebiliyor bir bakıma. Ama görsel hafızaya hitap etmek her zaman kazandırıyor.