Yazı sayfasındaki simgeler

Yazı sayfasındaki simgeler

Yeni tasarımımızda, herhangi bir yazıyı görüntülediğinizde, daha önce sitemizde görmediğiniz bazı simgeler göreceksiniz. İsterseniz bu yazımızda, gördüğünüz simgelerin anlamlarını açıklayalım:

Sol taraftakiler

Yazının sol tarafında Ekle bölümü bulunuyor. Buradaki simgelere tıklayarak, görüntülediğiniz yazıları kolayca ilgili sitelere ekleyebilirsiniz:

– Digg
– Technorati
– StumbleUpon
– Reddit
– Tusul

Listede şu site yer almıyor, neden?

Özel bir sebebi yok. İlk 4 site, köklü “oylama” siteleri oldukları için, Tusul ise bu alandaki başarılı Türk sitelerinden biri olduğu için eklendi. Zamanla bu listede ekleme veya çıkarmalar olabilir. Buraya ait olduğuna inandığınız bir site olursa, söyleyebilirsiniz.

Sağ Taraftakiler

Yazının sağ tarafında, yazıyla ilgili fonksiyonlar yer alıyor:

– Sütun simgeleri: Yazıyı tek sütunda ya da iki sütunda görüntülemenize yarayan simgeler. O anki tercihinize göre bu iki simgeden birini göreceksiniz. Varsayılan değer, yazıların tek sütunda görüntülenmesidir. Yazılarınızı her zaman çift sütunda görüntülemek isterseniz, Tercihim! sayfanızdan bu işlemi kolayca halledebilirsiniz.
– Yorumlara indirir.
– Yorum yazma bölümüne indirir. Üye girişi yapmamışsanız, oradan kolayca giriş yapabilirsiniz.
– Yazıyla ilgili bilgilere iner. Bulunduğunuz yazının; kim tarafından, ne zaman yazıldığını, hangi kategorilere ait olduğunu… buradan öğrenebilirsiniz.

Başlığın altındaki yıldızlar

Yazının aldığı puanların ortalaması burada görüntülenir. Eğer üye girişi yapmışsanız, yıldızları seçerek yazıya puan verebilirsiniz.

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.