Opereyşın 7 yaşında!

Şu işe bakın! Günler, aylar ve hatta yıllar ne kadar hızlı akıp geçiyor. Opereyşın’ın kurulduğu gün daha dün gibi aklımızda. Büyük hedeflerle ama mütevazi bir giriş yaptığımız Türk blog dünyasında, geride kalan 2550 küsür günde 19 kategoride 1494 yazı – video yayınladık ve 4547 yorum aldık.

Opereyşın blog yayıncılığına başladığında, blog yayıncılığı henüz Türkiye’de popüler olmamıştı. Daha sonra yıldızı parladı ve mikroblogculuk ile birlikte cazibesini kaybetti. Ancak Opereyşın hala burada. Alelade bir blogdan fazlasını sunmaya çalışan ekibiyle, Türkiye’deki sunucusundan keyifli içerik sunmaya devam ediyor.

Artık bir blog sayılamayacak kadar genişledi. Biz uzun süredir kendisini “içerik sitesi” olarak isimlendiriyoruz. Sosyalleşmenin en büyük meziyet sayıldığı web aleminde, daha korumacı bir tutum sergileyen; gazete yazarlarının köşe yazılarının bile kontrolden geçmeyebildiği bir dönemde, yazılarını ve yorumlarını kontrole tabi tutan kendine has bir içerik sitesi.

Burj Khalifa‘dan, Obama‘dan, Marmaray‘dan, iPhone‘dan eski. Plüton‘un gezegen sayıldığı günlerden kalan bir site o.

Kurulduğu günden beri reklam yayınlamayan, 2007’den beri orijinal tasarımlarıyla yayın yapan, blog dünyasında bir ilk olarak ebeveynlere çocukları için güvenli içerik sunduğunu garanti eden, Opereyşın Sesli ile yazılarının bir kısmını görme engelliler yararına sesli olarak yayınlayan bir site.

İYF Film ile ortaklaşa kısa film projeleri gerçekleştiren, Türkçe web içeriğinin artması için çaba sarf eden bir site.

Geçtiğimiz yıl boyunca Gerçek Blogculuk, Işığınız Bol Olsun, Retroviral Clipler video serilerini beğeninize sunan içerik sitesi.

Seviyeli ve kaliteli yayıncılığın sürdürülebilir olduğunu gösterme amacıyla çıktığı yolda, kendi çizgisinde yürümeye devam ediyor. En popüler olmayı, en çok “hit” almayı hiç bir zaman hedeflemedi, hâlâ da hedeflemiyor.

Her ziyaretçisine bir şeyler katabildiğine olan inancının verdiği mutluluk, ona fazlasıyla yetiyor.

Yazar & Çizer Takımımıza, editörlerimize, üyelerimize, yorumcularımıza ve bütün ziyaretçilerimize teşekkürler. Nice yıllara, hep beraber!

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

Sevebilirsin...

6 Yanıt

 1. Rıza Selçuk Saydam dedi ki:

  wow! 🙂 Koskoca 7 yıl! Nice yıllar dilerim, takipteyiz.

 2. Ebubekir dedi ki:

  Nice senelere opereyşın üyeleri sitenin v5 çok güzel buldum değişim iyidir teşekürler yazar çizer takımı.

 3. kralizasyon dedi ki:

  Gerçekten içeriğinizde de yazar ekibinizde çok güzel. Tebrikler!

 4. üçkol dedi ki:

  Nice yıllara OP

 5. zekeriya dedi ki:

  7. yaşınızı tebrik ederim. Değişen site tasarımını çok beğendim ellerinize sağlık:)