Your Page Here

Your Page Here

iGoogleÖzelleştirilebilir Google uygulaması iGoogle‘da; haberlerden hava durumuna, bulmacadan takvime kadar geniş bir hizmet yelpazesinden yararlanabiliyoruz. Elbette iGoogle’ın en çekici yanı, bütün bunların bir sayfada toplanabilmesi.

Kullanıcılar tarafından geliştirilebilir olmasıyla gün geçtikçe güçlenen iGoogle’a, sürekli yeni gadgetlar, temalar ekleniyor. İşte bunlardan biri de, Bolinfest tarafından yapılan “Your Page Here” gadgetı. Bu gadget sayesinde, istediğimiz web sayfasını, iGoogle içinde görüntüleyebiliyor ve kullanabiliyoruz.

iGoogle - Your Page Here gadget

Bu gadgettan yararlanabilmek için yapmanız gereken, iGoogle sayfanızda yeni bir sekme açmak ve aşağıdaki gadget butonuna tıklayıp, açılan sayfada “Ekle” butonuna basmak. Gadget yeni sekmenize eklenmiş olacaktır. Gadget’ın varsayılan sitesi Google Calender. Bunu değiştirmek için pencerenin sağ üstündeki ok işaretine, oradan de “Ayarları düzenle”ye tıklayın. Çıkan kutucukta “Title(başlık), URL(adres) ve Height(yükseklik)” bilgileri çıkacaktır. Bu bilgileri değiştirip kaydete basarak, istediğiniz siteyi, istediğiniz isim ve yükseklikteki pencerede görebilirsiniz. Denemeye değer:

iGoogle - gadget butonu

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.