İstanbullu vapurunu seçti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin deniz ulaşımında kullanılacak yeni vapurları belirlemek amacıyla başlattığı “Haydi İstanbul Vapurunu Seç” kampanyasında oylama sona erdi. İnternet oylamasında, 8 ayrı modelden klasik şehir hatları vapuruna en yakın olan 4. model yüzde 40 oyla birinci oldu. Kesin sonucu 27 Haziran’da Başkan Topbaş açıklayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Şirketlerden İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş’nin (İDO) deniz ulaşımında kullanılmak üzere hazırlattığı 8 ayrı vapur modelinden birinin belirlenmesi için 24 Nisan’da başlatılan kampanya 24 Haziran akşamı sona erdi. ‘Haydi İstanbul Vapurunu Seç’ kampanyası kapsamında vatandaşlar, 2 ay süresince internet üzerinden ve metro, İDO iskeleleri ile alışveriş merkezlerine kurulan sandıklarda oy kullandı.

Büyükşehir Belediyesi’nin websitesi ile İDO’nun web sitesi üzerinden verilen linkle ‘sirketihayriye.com’ adlı sitede yapılan oylamaya katılan 318 bin 17 kişinin yüzde 40’ı klasik şehir hatları vapuruna en yakın olan 4. modeli, yüzde 33’ü 8. modeli, yüzde 8’i 1. modeli, yüzde 6’sı 2. modeli, yüzde 4’er ile 3. ve 6. modeli, yüzde 3’ü 5. modeli ve yüzde 2’si de 7. modeli tercih etti.

Yüzde 40 ile internet oylamasında 1. olan 4 numaralı vapur modelinin özellikleri:

– Günümüz Şehirhatları formunda
– Üst, ön ve arka açık güvertede oturma yerleri var
– Köprü güvertesinde tente ve oturma yerleri var
– Alt balkonlar mevcut

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

Sevebilirsin...