Teknik bir arıza sebebiyle…

TRT’nin yeni kurulduğu, hani yalnızca birkaç saat yayın yaptığı dönemlerde; bir aksaklık çıkıp seyirciye yanlış bir şey gösterilirse hemen yazı girerlermiş: “Teknik bir arıza sebebiyle…” Tabi Türkiye’de tv yayını yeni başladığı için sık sık aksaklık çıkıyor, TRT de her aksaklıkta teknik servise yüklenecek bir açıklama yazısını yapıştırıveriyor. Sonunda teknik servis elemanları daha fazla dayanamamış, olayı protesto etmişler.

Öyle ya tıkır tıkır çalışan bir teknik serviste bulunduğunuzu düşünün. Çalıştığınız televizyon, biri kablolardan birine bassa, sunucu uyuklayıp programa geç gelse, yönetmen hata etse size yamıyor. Siz de protesto ederdiniz değil mi?

Böyle bir giriş yapmamın sebebi şu: Birkaç gündür teknik bir aksaklık sebebiyle siteyi görüntülemede aralıklarla sıkıntı yaşanabiliyor. Server’ın gerekli düzenlemeleri bitirmesini ümit ediyor, bekliyoruz. “Teknik arıza, teknik arıza…” derken, aklıma yıllarııın TRT hikayesi gelince eklemiş bulundum. Yoksa üstteki örnek, konuya pek uymuyor 🙂

Ama bizim problem teknik gerçekten, çok teknik…

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

Sevebilirsin...