At sağ üste tarihi: 2 Ağustos 2005!

At sağ üste tarihi: 2 Ağustos 2005!

Opereysin.comSiteler, bloglar, şunlar bunlar; kuruldukları zaman ilk mesajlarında hep şu mealde bir şeyler yazarlar:

“Yoğun çabalarımız, uykusuz geçen gecelerimiz, pörtlek gözlerle ekranı seyrederken “Hay şu projeye başlamaz olaydım!” diye mırıldandığımız günlerimiz sonunda sitemiz yayına girdi.”

Haliyle kullanıcıdan beklenen tepki de “Vah vaah… Ne zorluklar yaşamış bu sitenin sahibi. Bu kadar uğraşmış, ben de sürekli ziyaret edeyim.” olur. Peki kullanıcılar böyle bir tepki verirler mi gerçekten?

Orasından emin değiliz açıkçası, ama itiraf edelim: “Bu site öyle bir ay, iki ay planı yapılan bir site değil!” Elbette uzun süredir kafalarımızın bir yerlerinde böyle bir fikir vardı, ama kafasında planları oturtup yıllar yılı icraata dökemeyen bir milletin evlatları olarak belki daha uzuuun zaman siteyi açamayacaktık, şu blog scriptleri olmasa :).

Bu site, her ne kadar blog scriptiyle kurulmuş olsa da, ilerleyen zamanlarda göreceksiniz ki; kullanıcılarına bir blogdan çok daha fazlasını verecek.

Sağ üste tarihi attık: 2 Ağustos 2005!

Yaslanın arkanıza ve seyretmeye başlayın. Çok şey göreceksiniz!..

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

Sevebilirsin...

4 Yanıt

 1. zekeriya dedi ki:

  iyi ki atmışsınız o tarihi sağ üst köşeye…

  eskilere gideyim derken epey gitmişim ben, neyse “112’yi ararken” yazısına geri döneyim sabah sabah duygusal saatleri kaldıramadım:)

 2. tinlamazmodunda dedi ki:

  Vay be. Şu an tam 7.28 yıl olmuş…

 3. ufuk dedi ki:

  Başarılar yıl 2014 ve hala devam helal olsun 🙂