Muhteşem Cep Telefonu Reklamı

Reklamcılık sektörü, saniyelerle yarıştığınız bir sektör hiç şüphesiz. Kısıtlı bir süre içinde insanları hem etkilemeniz, hem de ürününüzün önemini fark ettirmeniz gerekiyor. Çoğu reklamda, bu özellikleri göremesek de, bazı reklam firmaları başarılı çalışmalar ortaya koyuyorlar. Gereğinden fazla beğeniliyor, ülkeden ülkeye yayılmaya başlıyorlar.

Telenor’un cep telefonu reklamı da, bahsettiğimiz kategoriye girmeyi hak ediyor. Reklamda, 40-50 yıl öncesinde bir sınıfa gidiyoruz. Küçük bir kız çocuğu, yazdığı gelecekle ilgili bir denemeyi sınıfa okuyor. Söylediklerine sınıftakiler gülüyorlar, öğretmen alıp müdürün yayına götürüyor. Müdür de kızın söylediklerini saçma buluyor, ailesine haber veriyor. Aile ise çocuklarını doktordan doktora gezdiriyorlar:

“İmkansız şeyler hayal ediyor” diye.

Doktorlar da çözüm bulamıyorlar bu “problem”e. Kızın annesi ağlamaya başlıyor.

Kızın neler hayal ettiğini merak ettiniz değil mi? Bunları hayal ediyor:

Gelecekte telefonlar, cebimize girebilecek kadar küçük olacak. Arayanı, telefonun üzerindeki ekranda görebileceğiz. Cep telefonumuzdan diziler, filmler seyredebileceğiz. Küçük kulaklıklar takarak radyo dinleyebilecek, telefonun bütünleşik kamerası ile fotoğraf çekebileceğiz. Üstelik telefonumuzla filmler yapabilecek, sesler kaydedebileceğiz.

Reklam diye, işte buna denir:

İbrahim

Hekim. Yazar, beğenirse çevirir, kod yazarak eğlenir. 2002'den beri internette yazıyor.