Panik tuşu?

Panik tuşu?

iwantoneofthose.com sitesinde gördüğüm bu ‘tuş’, beni çok şaşırttı. Yaklaşık 3 dolara satılıyor. Sitede, stres attırmak için yapılan işyeri oyuncakları bölümünde bulunuyor. Yapmanız gereken tek şey kargoyla gelen tuşunuzu klavyenizdeki herhangi bir tuşun üzerine yapıştırmak. Panik tuşu’nun ne işe yaradığını ise site daha iyi anlatıyor:
“Elbette ki bu tuş bir işe yaramıyor ama klavyenizde böyle bir tuşun bulunması, yoğun stresli iş ortamında içinizi rahatlatacaktır.”

O üç doları stres topuna versem daha çok rahatlarım herhalde.
Sitede yine aynı kategoride başka bir çok oyuncak var. Bunlardan bir tanesi, üzerine tebeşir ile yazı yazılabilen ve kolayce silinebilen bir kahve fincanı. Bir diğeri ise, Stress Copter olarak geçen, avuç içi kadar, uzaktan kumandalı bir helikopter.

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.

1 Yanıt

  1. Heptagon-Baklava dedi ki:

    Şimdi çok güzel ve hoş bir tasarım ama şöyle bir eksiği var bence. 🙂 Eğer ki klavyemde böyle bir tuş varsa stresli anlarımda ( :)) basmaya ihtiyacım olur ama o zaman da kötü sonuçlar doğurabilir; düşünsenize power down veya sleep tuşunun üzerine yapıştırdığınızı. Bu tuş ayrı bir tuş olmalıydı 🙂