Bir Güneş Böyle Tutuldu

Salih Akdoğan

Ne zaman ne yazacağı belli olmaz. Kâh sivri dilli eleştirel yaklaşımcı bir halk avukatı, kâh da boş vermişleri oynayan bir sanat eleştirmeni olabilir. Ama her zaman “güzeli” yazmayı şiar edinmiştir. Netin can sıkıcı ortamında sizleri biraz olsun neşelendirebilmek gayesidir.

Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 3 tane yorum yapılmış.

 1. mustafa dedi ki:

  tam güneş tutulması, senede iki defâ gerçekleşen bir hâdisedir. fakat haber olması için tutulmanın gündüz gerçekleşmesi ve yerleşim olan bölgelerden izlenebilmesi gerekir. paranoyaklar rahatlasın diye ilgililer gündüz gerçekleşen ve izlenebilen tutulmaların 6 gün öncesinde ve sonrasında sâir zamanlara göre daha fazla deprem görülüyor mu diye araştırmışlar ve netîcede böyle bir durumun olmadığını görmüşler. bu demektir ki tutulmanın arkasından deprem olabilir de olmayabilir de, diğer bütün günlerde olduğu gibi. biraz da ilmî netîcelerin holywood filimlerindeki gibi olmasını beklememek lâzım.
  araştırma burada

 2. rocky dedi ki:

  Bi de deprem olcak da olcak diye tutturuyorlardı. Hiçbir şey olmadı işte. @mustafa’nın da dediği gibi deprem her zaman olabildiği gibi güneş tutulmasından sonra da olabilir. Ama bilim adamlarının bile alaka kuramadığı olaylar hakkında felaket senaryoları yazmak ve bunu yüzlerce mail adresine yollamak çok rahtsız edici bir hobi.

 3. y@ğmur dedi ki:

  yazın çok güzeldi ama sonunda daha ilginç bir şey beklerdim. yani yazının sonunun böyle biteceğini biliyordum, beni şaşırtmalıydın… Di mi ama, sonuna kadar okuyorsun, bu caaanım gözleri, sonu aynı trajedi…

  ama neyse yine de beğendim. Bilirsin eleştiri yapmak kolaydır 😉 sen istemişsin ayrıca yorum alıyım diye… ellerine sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir