BİLETBİLET.COM

Online bilet sektörü geçtiğimiz yıllardan çok daha fazla ilgi görmeye başladı. Artık insanlar otobüs bileti ve uçak bileti satın alma işlemini, iş yerlerinden veya evlerinden almayı tercih etmeye başladılar. Online seyahat sektörünün ilerlemesi ile bu sektördeki kalite ve hizmet günden güne ilerlemektedir. Genelde iş yoğunluğundan bilet satın alma işlemine zaman ayıramayan ve bir tıkla bu işlerini çözmek isteyecek kişiler için sektör büyük avantajları kendi içinde barındırıyor.

Bilet satın almak isteyecek kişinin internet sitesine girerek, gitmek istediği yönü seçmesi büyük bir yol kat etmesi anlamına geliyor. Önüne gelen tam 70 otobüs veya isteğe bağlı olarak 200 hava yolu firmasının bütün seferlerini görebiliyor. Karşısına çıkan farklı farklı firmaların fiyat, saat ve sefer özelliklerini tek bir sayfada karşılaştırabiliyor. Bu özellik hem zaman hem de ekonomik yönden kullanıcılara avantajlar sunmaktadır.

Geçtiğimiz Ocak ayında tam anlamıyla aktif olan biletbilet.com bu sektörün en önemli parçalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Biletbilet.com, kullanılabilir ara yüzü ve kolay tasarımı ile bilet satın alma işleminin çok hızlı ve kolay biçimde gerçekleştirildiği bir site olarak faaliyetlerine devam ediyor. İlk günden itibaren hızlı bilet, kolay bilet sloganını benimseyen girişim, kullanıcılarının daha kolay nasıl bilet temin edebileceği yönündeki çalışmalarına devam ediyor. Aktif olduğu günden bu yana tasarım anlamında birçok değişikliğe imza atan girişim sahipleri, bugünkü şartlarda Türkiye’nin en hızlı ve kolay bilet satın alımının yapıldığı bir portal olduklarını iddia ediyorlar.

Kullanılabilir ara yüz ve sade tasarımının yanında özellikle uçak biletlerinin fiyat konusunda da oldukça iddialı bir durumdalar. Yurtiçi ve yurtdışı uçak biletlerin de, kendilerinden daha ucuz hiçbir internet sitesi bulunmadığının altını çizen yetkililer, anlaşmalı kredi kartlarına 12 aya varan taksit imkanının da olduğunu belirtiyorlar. Yani kullanıcılar, özellikle yüksek fiyatlı yurtdışı biletlerini alırken taksit imkanından faydalanarak, daha kolay ödeme şeklini tercih edebiliyorlar.

Müşterilerine hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında hem telefon hem de mail yolu ile destek veren biletbilet.com ekibi, çok yakın zamanda mobil uygulamalarının da yayında olacağı müjdesini veriyorlar. Akıllı telefonlardan bir tıkla ve çok kolay biçimde bilet satın alınabilecek mobil uygulamanın yakın zaman insanların beğenisini toplayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İsmail Sarbay

Hekim. Opereyşın'ın kurucu ortağı ve isim babası. Görseli yazıya tercih etmesiyle tanınır. Hobilerine titizlikle sarılır.