Nasıl Çalışıyorum:
Eva Ferreira

Nasıl Çalışıyorum:<br> Eva Ferreira
Eva, Buenos Aires’te yaşayan bir Web Tasarımı eğitmeni ve başarılı bir freelance Web Gelişticisi. Kendisiyle, nasıl çalıştığını konuştuk.

1. Hangi okuldan mezun oldunuz? Şu anda nerede, hangi pozisyonda çalışıyorsunuz?

Universidad Argentina de la Empresa‘da Multimedya ve Etkileşim Tasarımı üzerine lisans eğitimime devam ediyorum (UADE: “Arjantin Ticaret Üniversitesi”). Ulusal Teknoloji Üniversitesi’nde Web Tasarımı eğitmeni olarak çalışıyorum. Ayrıca Freelance Web geliştiricisiyim. Web tasarımı ile çok alakası olmasa bile, bazen çalıştığım üniversitenin sosyal medya hesaplarında Topluluk Yöneticiliği görevini keyifle üstleniyorum.

2. Hangi uygulamaları ve programları kullanıyorsunuz?

Bir web tasarımı projesi üzerinde çalışırken, genellikle ya Notepad ++ veya Brackets kullanıyorum (Aslında üniversitedeki derslerimde Notepad++ ile eğitim veriyorum, çünkü öğrenciler bu şekilde etiketleri kapatmayı unutmadan HTML kodlama yapmayı öğrenmeye daha fazla vakit bulabiliyorlar).

Başka multimedya projelerinde çalışırken, Adobe ürünleri kullandığımı görebilirsiniz: Photoshop, Illustrator ve hatta görüntü düzenlemesi için Adobe Premiere.

3. Düzenli misiniz, dağınık mısınız? İş yerinizde ve evinizde çalışma ortamınızı nasıl organize ediyorsunuz?

Anneme sorarsanız dağınığım. Ama gerçekten her şeyin yerini biliyorum ben! Çoğunlukla evden çalıştığım için, etrafımdakilerin dikkatimi dağıtmaması hayati önem taşıyor. Bu yüzden ufak masamda harika bir çalışma atmosferi kurmaya çalışıyor, masamın üzerinde sadece dizüstü bilgisayarımın ve haftalık işlerimi içeren bir kağıt parçasının bulunmasını sağlıyorum. Şu anda masamı bu stres oyuncağı ile paylaşıyorum:

Eva Ferreira - Stres Oyuncağı

4. Cep telefonunuzun ve kişisel bilgisayarınızın temel özellikleri neler?

Şu an kullandığım mobil cihaz Android işletim sistemi olan bir Sony Xperia M ve her yanını etiketlerle kapladığım Sony Vaio Fit 14‘ümde çalışıyorum. İşletim sistemi olarak Windows 8.1 kullanıyorum. Bu cihazları seçmemin sebebi, uygun fiyatları ve Vaio dizüstü bilgisayarımın Mac bilgisayarlarda olmayan bir dokunmatik ekrana sahip olması.

5. Cep telefonunuzda veya bilgisayarınızda oyun oynar mısınız? Evetse, hangileri?

Oyuncu değilim, bunun yerine bolca okurum. En beğendiğim yazarlar Stephen King ve J. K. Rowling!

6. Telefonunuz ve bilgisayarınız hariç, olmazsa olmaz diyebileceğiniz bir teknolojik alet var mı?

Analog kol saatim!

7. Gerçekten iyi olduğunuzu düşündüğünüz bir spor veya gündelik bir aktivite var mı?

Spor yapamayacak kadar tembelim :/

8. Kendinizi içe dönük olarak mı tanımlarsınız, yoksa dışa dönük mü?

Kesinlikle içe dönüğüm. Lisede çok zorluk çekiyordum. Neyse ki artık devam etmiyor!

9. Genelde kaçta uyursunuz? Günde kaç saat uyursunuz?

Akşamları çalıştığım için, genellikle gece yarısı uyuyorum ve üniversiteye gitmek için sabah 6’da kalkıyorum. Yani hafta içi günlerinde genellikle 6 saat uyuyorum.

10. Çay mı, kahve mi? Uyanık kalmak için mi, keyif için mi?

Kesinlikle kahve. Genellikle günde 3 fincan kahve içerim. Kahveden gına geldiğinde, çaya geçiyorum ama bu çok sık olmuyor.

Teşekkür ederiz!

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir